Nasze Przedszkole

Kim jesteśmy?

Przedszkole znajduje się w centrum miasta, w Dzielnicy Wola, Miasta Stołecznego Warszawy, w budynku należącym do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Obiekt, w którym mieści się przedszkole posiada długoletnią tradycję wychowawczą, edukacyjną i opiekuńczą. Przedszkole zatrudnia 18 pracowników, tj. 6 nauczycielek, 2 specjalistów: logopedę i psychologa, 2 pracowników administracji i 8 pracowników obsługi. Zorganizowane mamy trzy grupy: Biedronki, Pszczółki i Motylki, w których przebywa po 25 dzieci.

Na parterze przedszkola mamy zorganizowane dwie grupy: Biedronki i Pszczółki. Każda z grup ma do swojej dyspozycji dwie sale, wspólną szatnię i łazienkę. Na piętrze znajduje się trzecia grupa, która do swojej dyspozycji ma również dwie sale, szatnię i łazienkę. Przedszkole posiada gabinet specjalistów, w którym odbywają się zajęcia terapeutyczne z dziećmi, a także konsultacje dla rodziców. Na piętrze mamy salę rytmiczno-gimnastyczną.

Piękne otoczenie

To wręcz bajkowe miejsce, gdzie nie dochodzą dźwięki okolicznych ulic, a przyroda zachwyca swym pięknem. Każde z dzieci znajdzie na tej dużej przestrzeni swój skrawek do zabawy. Tutaj nie ma nudy. Przyrządy do wspinania, zjeżdżalnia, karuzela, małpi gaj, piaskownica, altanka, bogaty sprzęt przenośny, z którego dzieci chętnie korzystają usprawniając motorykę, sprawia że miejsce to, każda z grup opuszcza z nadzieją na szybki powrót.

Przytulne sale

To atut tego miejsca. Każda z sal jest przestronna i dostosowana do dzieci w wieku przedszkolnym, a dodatkowo posiada drugą osobną salę przeznaczoną na spożywanie posiłków i wykonywanie prac przy stolikach. Dużo sprzętów i zabawek w bogatych dziecięcych kolorach, sprawia że dzieci nie nudzą się i codziennie mogą spędzić czas w innym kąciku tematycznym. Dodatkowo w każdej z grup znajdują się pomoce multimedialne, dzięki którym zajęcia są bogatsze i oddziałują wielozmysłowo na rozwój naszych podopiecznych.