Kodowanie na dywanie

Gr. Motylki

Gr. Biedronki

gr. Motylki

luty

Grudzień

Październik

Dbamy o bezpieczeństwo - gr. Biedronki

Bezpieczeństwo na drodze to bardzo ważny temat. Aby utrwalić zdobyte dotąd informacje, najpierw wykorzystując kolorowe koła, ułożyliśmy dwa rodzaje sygnalizatorów: dla pieszych i dla pojazdów. Następnie na podstawie słownej instrukcji ułożyliśmy na macie do kodowania przejście dla pieszych. Przypomnieliśmy sobie również, jak bezpiecznie przejść przez ulicę. Na chwilę zamieniliśmy się w samochody, które poruszały się po drodze. Niestety nie każdy słyszał o zaostrzeniu przepisów drogowych… Zajęcia zakończyliśmy ułożeniem 16-elementowego sudoku. Łatwo nie było, ale – jak to mówią – co dwie głowy to nie jedna i po wielu próbach osiągnęliśmy grupowy sukces!

Wspominamy wakacje - gr. Biedronki

Wakacje już minęły, ale wakacyjne wspomnienia nadal są w nas żywe. Rozmowa o nich pozwoliła nam wrócić myślami do letnich przygód i odwiedzonych miejsc. Na zajęciach ułożyliśmy z kolorowych kartoników pocztówki, a następnie poszukaliśmy miejsc, które zostały na nich uwiecznione. Układając ponownie puzzle na białej kratownicy oznaczonej symbolami i kolorami, określiliśmy współrzędne pól, na których znalazły się poszczególne elementy układanki. Na koniec z kolorowych kubków stworzyliśmy kolejnego robota.

Witamy w przedszkolu! - gr. Biedronki

Na pierwszych zajęciach w ramach Ogólnopolskiego programu „Uczymy dzieci programować” dowiedzieliśmy się, co to są zakodowane zabawy i jakie aktywności będziemy wykonywać na zajęciach z kodowania. W małych grupach złożyliśmy w całość puzzle i dzięki temu dowiedzieliśmy się, ile dni ma tydzień, ile z nich bawimy się wspólnie w przedszkolu, a ile spędzamy w gronie najbliższych. Umówionym ruchem reagowaliśmy na prezentowane przez nauczyciela symbole graficzne, a więc widząc piłkę – podskakiwaliśmy, widząc nutki – tańczyliśmy, a widząc misia – udawaliśmy, że go tulimy. Na macie do kodowania stworzyliśmy naszego pierwszego kubeczkowego robota. Zagraliśmy też w sudoku. Na koniec gromkim chórek krzyknęliśmy, że było super!

Rok szkolny 2021-2022

Kolory i domino - gr. Biedronki

Kształty kolory - gr. Biedronki


 Dodawanie i odejmowanie - działania w zakresie 1-10 - gr. Biedronki