Wycieczki przedszkolne


Piekarnia Grzybki - 22.11.2021, gr. Pszczółki

Zajęcia w Akademii Piekarza - drożdżowe bułeczki i pizza

Piekarnia Grzybki - 15.11.2021, gr. Motylki

Chleb, bułki, chałki czy drożdżówki królują na naszych stołach. Nie zawsze zastanawiamy się, jaką drogę musiały przebyć, aby trafić do naszych domów. W piekarni Grzybki mieliśmy okazję podpatrzeć, jak powstają pyszne wypieki. Pan Radek zaprosił nas do stołu, na którym czekały już składniki potrzebne do wyrobu bułeczek drożdżowych. Pokazał nam, jak je połączyć, a następnie jak zwinąć ciasto w kształt ślimaczka, chałki i warkocza. Wreszcie przyszedł czas na nas. Nasze rączki wałkowały i zwijały ciasto drożdżowe, a później piernikowe. Kiedy nasze wyroby trafiły do pieca, ruszyliśmy na zaplecze piekarni, gdzie mogliśmy skosztować firmowych wypieków i obejrzeć halę, na której uwijają się piekarze, pracuje dużo maszyn, a w ogromnych naczyniach dojrzewa naturalny zakwas. Pamiątką z wycieczki były własnoręcznie przygotowane wypieki, które zabraliśmy do domu, aby skosztować wraz z rodziną.

Marki, zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia sensoryczno- kulinarne -18.10.2021

Kiedy za oknem króluje polska złota jesień, to doskonały powód, by ruszyć w plener! Dzieci z grup Motylków i Pszczółek postanowiły w jeden z październikowych dni odwiedzić zaprzyjaźnioną placówkę w Markach. Przestronny plac zabaw z boiskiem oraz bliskie sąsiedztwo lasu umożliwiły przedszkolakom połączenie aktywności fizycznej sprzyjającej poprawie odporności z odkrywaniem piękna rodzimej przyrody. Posiłki spożywane na łonie natury i kiełbaska z ogniska miały tam wyjątkowy smak. Ważnym punktem programu były zajęcia kulinarno-sensoryczne, podczas których mali kucharze mogli przygotować pyszną przekąskę – szyszki orzechowo-daktylowe oraz dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy na temat zdrowego żywienia. Może jeszcze kiedyś odwiedzimy to miejsce – tak blisko centrum stolicy, ale jak zaciszne, spokojne i przepełnione zapachem jesieni.


Mazury - Ośrodek Wypoczynkowy Kulka - 22-24.09.2021


Stało się, długo wyczekiwana wycieczka doszła do skutku! Choć jesienna aura trochę straszyła chłodem, wyruszyliśmy w drogę niesieni chęcią poznawania nowych miejsc i głodni wrażeń. Droga doprowadziła nas do Ośrodka Wypoczynkowego „Kulka” na Mazurach.  Po zakwaterowaniu w ośrodku przywitał nas Kubuś Puchatek, który zaprosił nas na swoje urodziny. Po zabawie z Misiem spróbowaliśmy swoich sił w parku linowym. Okazał się on prawdziwym wyzwaniem dla małych odkrywców ;) Kolejne dni były równie pełne atrakcji oraz niezapomnianych wrażeń. Jedną z nich było wieczorne ognisko, przy którym nie tylko upiekliśmy i spałaszowaliśmy ze smakiem kiełbaski, ale wspólnie śpiewaliśmy piosenki i graliśmy w różne gry zespołowe. Najbardziej podobał się nam wolny czas po kolacji, kiedy to mogliśmy odwiedzać się w pokojach, bawić się razem i dzielić przysmakami, które przywieźliśmy ze sobą na Zielone Przedszkole. Trzy dni minęły bardzo szybko. Dzieci, choć stęsknione za domem i rodzicami, z żalem opuszczały ośrodek i malownicze okolice jeziora Łęsk. Trzeba było jednak ruszać w drogę powrotną do domu. Po kilku godzinnej jeździe wszyscy cali i zdrowi wrócili do swoich rodzin. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej wycieczki!

Rok szkolny 2020/2021

Stajnia Pasja w Skuszewie - 21.06.2021

I oto spełniło się nasze marzenie! Na kilka chwil przenieśliśmy się na tajemniczy Dziki Zachód. Aby wtopić się w nowo zastaną rzeczywistość, przyozdobiliśmy nasze głowy własnoręcznie wykonanymi pióropuszami. Wyglądaliśmy jak tubylcy! Jako że każdy Indianin musi umieć ujeżdżać konia, wzięliśmy udział w eksternistycznym kursie jeździectwa, zakończonym jazdą w najprawdziwszym siodle. A że Skuszew umiejscowiony jest przepięknie na lewym brzegu Bugu, nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności odbycia przejażdżki PASJOBUSEM po bajecznej okolicy. To był piękny krok w stronę lata.

Gościniec Wiecha w Kawęczynie - 26.04.2021

Mieszkamy w mieście – wielkim, głośnym, pędzącym, w którym wszystko, co potrzebne do codziennego życia, jest na wyciągnięcie ręki… Jakże ciekawa była dla nas wyprawa do zagrody chłopskiej, w której mogliśmy poznać i poczuć smak życia i pracy na polskiej wsi. Zazwyczaj nie zastanawiamy się, jak długa jest droga od ziarenka do bochenka. W gościńcu Wiecha przeszliśmy nią krok po kroku, m.in. mieliliśmy ziarna pszenicy na mąkę na żarnach ręcznych, wyrabialiśmy ciasto na podpłomyki i cierpliwie czekaliśmy na efekty naszej pracy, obserwując wypieki w piecu chlebowym wypełnionym żarem. W międzyczasie udaliśmy się na przejażdżkę wozem po okolicy oraz odwiedziliśmy daniele. Na koniec skosztowaliśmy prawdziwej włoskiej pizzy – na cieniutkim, delikatnym cieście, z ciągnącym się serem, pachnącą ziołami. To był piękny dzień!