Wycieczki przedszkolne


Rodzinny Park Tematyczny - MAGICZNE OGRODY - 10.05.2024

"Życie w pałacu i w wiejskiej chacie"- okolice Łowicza - 18.04.2024

Fabryka Fogiel - 15.03.2024

Świetlica "Aktywnie po dzwonku" - 20.02.2024

Szlifowanie, przybijanie, dopasowywanie, skręcanie i rozkręcanie… – to jest to, co Motylki i Biedronki lubią najbardziej! Mimo wszędobylskiego huku towarzyszącego pracom stolarskim wielkie pragnienie samodzielnego wykonania karmnika pchało nas do celu. Wsłuchani w instrukcje pana Krzysztofa dotyczące posługiwania się narzędziami do majsterkowania i zasad bezpieczeństwa obowiązujących w warsztacie, a następnie skoncentrowani na działaniu doprowadziliśmy nasze dzieła do końca. Podczas gdy jedni uczciwie pracowali, drudzy wzmacniali kondycję fizyczną na sali gimnastycznej. Z dumą i satysfakcją wracaliśmy do przedszkola, dzierżąc karmniki pod pachą.

Wizyta w katolickiej szkole na ul. Ogrodowej, gr. Motylki - 09.02.2024

Park Rozrywki MAJALAND - 6.12.2023

Takiej zabawy było nam trzeba! Byliśmy i pod sufitem Krainy Pszczółki Mai, i całkiem nisko, kreśląc trasy elektrycznymi – jak przystało na biokierowców – samochodzikami. W Szkole Latania udało nam się wznieść ponad strefę Pszczółki Mai, by za chwil kilka za sprawą Super Ślizgu znaleźć się tuż obok naszej gospodyni. Na grzbietach dinozaurów przenosiliśmy się w świat prehistoryczny, tak bardzo różny od naszego, zaś wespół ze skaczącymi i kumkającymi żabami mogliśmy wziąć udział w wesołym tańcu na łące. W przestronnym basenie z kulkami sprawdzaliśmy trwałość naszych wewnętrznych baterii – jesteśmy niezmordowani! Odwiedziliśmy także miejscowy teatr, w którym spotkaliśmy Maję, Gucia i… Mikołaja! Mikołajki mogłyby być każdego dnia!

Kostowiec - 23.11.2023

Jesień sprzyja nostalgicznym spacerom po cmentarzu. Wybraliśmy się zatem na cmentarz w Kostowcu, by – jak nakazuje tradycja – zapalić znicze i pomodlić się za wszystkich zmarłych. Po spacerze mieliśmy szansę doświadczyć gościnności Sióstr Rodziny Maryi, które
w Kostowcu prowadzą przedszkole. Wzięliśmy m.in. udział
w zajęciach edukacyjnych, w trakcie których odkrywaliśmy, jak ciekawy jest świat i prawa nim rządzące. Mogliśmy również zrewidować swoją dotychczasową wiedzę architektoniczną i umiejętności konstrukcyjne, tworząc własne domy, mosty czy warownie. Mieliśmy też możliwość własnoręcznie ozdobić torby pastelami do tkanin. Dziękujemy Siostrom za gościnę i smakowite przekąski!

Puszcza Kampinoska - 5.10.2023

Tegoroczna jesień jest dla nas wyjątkowo łaskawa. Liczyliśmy więc, że i tego dnia, na który z utęsknieniem czekaliśmy, ciepłe promienie słońca pozwolą nam cieszyć się pięknem pobliskiej puszczy. I nie zawiedliśmy się! Przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Przeciwpożarowej Bazy Leśnej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Zamczysku Nowym. Dla wszystkich przedszkolaków marzących o tym, by zostać strażakiem, znalezienie się w tym miejscu było wyjątkowym przeżyciem. Następnie przespacerowaliśmy się ścieżką dydaktyczną Skrajem Puszczy. Odwiedziliśmy m.in. Olszowieckie Błota, wspięliśmy się na drewnianą wieżę do obserwacji zwierząt, Aleją Dębów doszliśmy do miejscowego skansenu, w którym mieliśmy okazję sprawdzić, jak żyli nasi rówieśnicy jeszcze sto lat temu. Po drodze zdemontowaliśmy przygotowaną przez przewodnika fotopułapkę – udało nam się podejrzeć sarny, które po zmierzchu szukały pożywienia. Głodni na zakończenie leśnej wyprawy rozpaliliśmy ognisko, by wspólnie ucztować i dzielić się wrażeniami z pobytu w jakże gościnnej Puszczy Kampinoskiej. A tych – jak się okazało – było co niemiara!

Rok szkolny 2022-2023

Zielone przedszkole - Bajkowa Łódź - 28-30.06.2023

Na tę wyprawę czekaliśmy od dawna. Dla wielu z nas miała to być pierwsza dłuższa wycieczka bez rodziców. Z nocowanką! Każda wyprawa ma swój plan, za realizację którego odpowiada przewodnik. Naszymi byli pani Monika i jej kot Maciej, którzy wyznaczali kolejne szlaki. Na samym początku każdy z nas wykonał Skarpeciaka – chyba żeby koił swoim przytuleniem tęsknotę za bliskimi… Będąc w Łodzi, nie mogliśmy ominąć tamtejszego orientarium. Największy nasz zachwyt budził podwodny tunel do obserwacji m.in. rekinów i płaszczek. W Muzeum Kinematografii mogliśmy przenieść się na biegun polarny wprost do igloo sympatycznego Pingwina Pik-Poka czy wejść do pokoi kultowych bohaterów bajek, a nawet do budy Reksia! Odwiedziliśmy także Monosferę Kreatywności, gdzie z klocków Linden tworzyliśmy konstrukcje przestrzenne, a na warsztatach z robotyki stworzyliśmy pojazd, który następnie poruszał wedle przygotowanego przez nas programu. Te zabawy – mimo ogromnego zmęczenia – na nowo pobudziły nas do działania.
W drugim dniu, otuleni letnim wiatrem zwiedzaliśmy Ogród Botaniczny. Przez chwilę mogliśmy poczuć się absolutnie wyjątkowo, krocząc łódzką Aleją Gwiazd. Na Piotrkowskiej zjedliśmy upragnione lody. W Muzeum Przyrodniczym za sprawą spektakularnych dioram mieliśmy okazję zobaczyć życie zwierząt w ich naturalnym środowisku czy szkielety słonia, wielbłąda oraz kości dinozaura. Na Ulicy Żywiołów nasze żywiołowe temperamenty zestawiliśmy z pięcioma powszechnie znanymi żywiołami: Wodą, Ziemią, Życiem, Powietrzem i Ogniem.
W planie naszej wizyty w Łodzi nie mogło zabraknąć Miasta Przygód – Mandroii. Szaleństwom na łódkach, karuzelach i miejscowym placu zabaw nie byłoby końca, gdyby nie zbliżająca się perspektywa spotkania z rodzicami i rodzeństwem. Tak wiele mieliśmy do opowiedzenia…

Baśniowe Sady Klemensa - 22.06.2023

Szaleństwa na dmuchańcach i trampolinach, sprawdzian koordynacji na leśnym torze przeszkód czy umiejętności odczytywania sygnałów, jakie wysyła przyroda, by wydostać się z brzozowego labiryntu, wykopaliska w piaskownicy rozległej niczym afrykańska Sahara czy podróż pociągiem dająca szansę poznania świata przyrody z perspektywy pasażera – to tylko wybrane atrakcje, jakie czekały na nas w Podskarbicach Szlacheckich. Ten dzień upłynął nam pod znakiem doskonałej zabawy pod chmurką. Niczym nieograniczona możliwość eksplorowania świata bywa wyczerpująca. Kiedy jednak chwilowo brakowało nam sił, mogliśmy naładować baterie, leżąc na leżakach czy hamakach i delektując się pięknem otaczającej przyrody.

Sensorysie - Gr. Pszczółki - 24.05.2023

Zjeżdżalnie, poziome siatki, strefa lasu, jasknia foczek z kulkami, magnetyczne klocki czy tablice manipulacyjne to tylko część atrakcji, które przyprawiały wprost o zawrót głowy nasze najmłodsze przedszkolaki. Z kolei podróż przez Labirynt Sensoryczny pod wodzą Rysia pozwoliła im odkryć, jak działają poszczególne zmysły. Ten zupełnie niezwykły świat zafascynował Pszczółki do tego stopnia, że żal im było opuszczać salę. Na pewno tu wrócimy!

Lekcja biblioteczna - Gr. Motylki - 17.05.2023

...

Park Rozrywki w Julinku - 11.05.2023

Julinek to miejsce sprzyjające aktywnemu odpoczynkowi w bliskości natury. Tego dnia pogoda okazała się łaskawa, dzięki czemu nie musieliśmy kryć się pod dachem i mogliśmy w pełni korzystać z bogactwa atrakcji, jakie oferuje nam parku. Wędrówki po linach wśród drzew, beztroskie zabawy na ogromnym placu zabaw, wyposażonym m.in. w edukacyjne zabawki sensoryczne, przejażdżki kolejką, lot słoniem, synchroniczne gaszenie pożaru czy szaleństwa na dmuchańcach – czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce do spełniania dziecięcych marzeń? W dawnej słoniarni, gdzie zgromadzono imponujący wybór klocków – od magnetycznych, piankowych XXL, przez klocki wafle XXL, po klocki cegły marioinex XXL – mieliśmy okazję uruchomić swoją wyobraźnię i wzmacniać umiejętność współpracy przy wznoszeniu ogromnych konstrukcji. Dziecięcy świat beztroski i fantazji w Julinku na kilka godzin się zmaterializował.

Wizyta Biedronek w bibliotece

Już wkrótce, bo 21 maja obchodzimy Światowy Dzień Kosmosu. W związku z tym wybraliśmy się do sąsiadującej z nami biblioteki publicznej, by w jej przepastnych zbiorach poszukać istotnych informacji na temat kosmosu. Było to dla nas o tyle ważne, że bieżący rok ogłoszony został przez Senat RP Rokiem Kopernika. Zbieraliśmy zatem dane na temat tego, co w kosmosie znaleźć się może. I choć nikt z nas nigdy tam nie był, przekonaliśmy się, że nasza wiedza o wszechświecie jest znaczna. Ustaliliśmy m.in. skład Układu Słonecznego, różnice między poszczególnymi planetami, nazwę najmniejszej z nich czy nazwę planety, która tworzy huragany. Na zakończenie za pomocą kredek odkodowaliśmy kosmiczny obrazek.

Lekcja biblioteczna - Gr. Motylki - 19.04.2023

...

Muzeum Jeździectwa i Łowiectwa w Warszawie - 13.04.2023 r.

Tuż po przedszkolnym śniadaniu zajęliśmy miejsca w autokarze, by udać się do warszawskich Łazienek, w których mieści się Muzeum Jeździectwa i Łowiectwa. Biedronki pod okiem przewodnika poznawały leśne zwierzęta i specyfikę środowiska ich życia, powtórzyły wiadomości o tym, jak przygotowują się one do zimy oraz nauczyły się rozpoznawać ślady żyjących w Polsce ssaków i ptaków. Z kolei Motylki oglądały wybrane gatunki ptaków występujących w naszym kraju i dowiedziały się, które z nich można spotkać w parku, a które tylko w lesie. Po ubogacającej lekcji przyszedł czas na naoczne badanie przyrody. Spacerując po wiosennym już parku, spotkaliśmy m.in. panie sadzące kolorowe bratki na rabatach, wiewiórki skrobiące swoimi siekaczami orzeszki czy BIAŁEGO pawia, którego biel piór przepięknie kontrastowała z coraz barwniejszymi roślinami. To była cudowna lekcja przyrody!

Wizyta Biedronek w bibliotece - 4.04.2023

W kwietniowe popołudnie wybraliśmy się do pobliskiej biblioteki publicznej. Dla części z nas jest to przestrzeń dobrze oswojona i doskonale znana. Niektórzy byli tu po raz pierwszy, ale z pewnością nie ostatni… Na początku próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, czym różni się biblioteka od księgarni. Potem przyglądaliśmy się uważnie różnym książkom – tym mały, i tym bardzo długim, tym z obrazkami i tym zadrukowanym od pierwszej do ostatniej strony. Następnie wysłuchaliśmy niezwykle zabawnej historii Ciekawskiego George’a, który po raz pierwszy wybrał się do biblioteki i zafascynowany ilością książek postanowił większość z nich zabrać do domu. Na zakończenie naszej wizyty samodzielnie wykonaliśmy zakładki do książek. Składając paniom bibliotekarkom świąteczne życzenia, obiecaliśmy, że jeszcze do nich wrócimy.

Muzeum Kolejnictwa - 23.03.2023

Dobrze wiemy, jak wyglądają wagony warszawskiego metra czy pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej. Wiemy, że poruszają się po torach i są zasilane prądem elektrycznym. Czy jednak zawsze tak było? Otóż dzięki wizycie w Muzeum Kolejnictwa dowiedzieliśmy się m.in., czym różnią się od siebie parowóz, lokomotywa spalinowa i lokomotywa elektryczna oraz skąd parowóz bierze wodę, a pendolino prąd. Oglądaliśmy również stare pociągi, które dzisiaj mogą prezentować swoje walory wizualne i techniczne jedynie na dużym ekranie. Do niektórych mogliśmy nawet wejść! Podziwialiśmy też makiety dawnych dworców kolejowych i analizowaliśmy kolejową sygnalizację świetlną.

Smart Kids Planet - 26.01.2023

Smart Kids Planet nazywane jest centrum mądrej zabawy, łączy bowiem w sobie salę zabaw z centrum nauki. To taki trochę mikroskopijny świat dorosłych, cały dla nas, dzieci! Na tym ogromnym placu zabaw mogliśmy robić dokładnie to samo, co robią nasi rodzice, m.in. sprawdzić swoje zdolności architektoniczne podczas projektowania i wznoszenia swojego pierwszego domu marzeń, udać się na zakupy do osiedlowego dyskontu, nadać paczkę i sprawdzić na wielkim smartfonie, czy trafiła do adresata, w domowym zaciszu wykonać ekologiczny sok jabłkowy i wyrzucić zgromadzone śmieci zgodnie ze sztuką segregacji. W ramach relaksu mieliśmy szansę zmierzyć się na karne z bramkarzem przeskakującym od prawego do lewego słupka i sprawdzić swoje umiejętności dryblingu. Uczestniczyliśmy również w niesamowitej przygodzie – mieliśmy bezpośrednie połączenie z astronautą! Kostek próbował nas bezskutecznie zaskoczyć jakimś podchwytliwym pytaniem, okazało się jednak, że mamy absolutnie bezgraniczną wiedzę o wszechświecie!

Szkoła Podstawowa - 24.01.2023

Spacerkiem, krok za krokiem powędrowaliśmy do znajdującej się w bliskim sąsiedztwie katolickiej szkoły podstawowej Sodalicji Mariańskiej. Na wstępie spotkała nas jakże miła niespodzianka – na szkolnych korytarzach spotkaliśmy bowiem przedszkolnych kolegów i koleżanki. Później niespodzianek wcale nie było mniej. W specjalnie przygotowanych dla nas salach, na stolikach i podłodze mogliśmy wykazać się naszą inwencją twórczą, tworząc m.in. świecące kartki czy – jak przystało na zimową porę – bałwanki. Chętni mogli za sprawą kreatywnych uczniów klasy szóstej wirtualnie pozwiedzać szkolne zakamarki. Na koniec, aby podtrzymać tlący się jeszcze świąteczny nastrój, wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę. Bardzo dziękujemy Nauczycielom i Uczniom szkoły podstawowej przy ul. Ogrodowej za gościnę i oswojenie szkolnej przestrzeni, która dla niektórych z nas już po wakacjach stanie się ich własną przestrzenią edukacyjną.

Biedronki w Akademii Piekarza - 14.12.2022

Korzenny zapach i smak pierniczków wydaje się nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia. W Akademii Piekarza mieliśmy możliwość najpierw wspólnie przygotować ciasto na słodkie wypieki, a następnie mogliśmy siłą własnych mięśni rozwałkować je i uformować urocze wzory. Podczas gdy nasze pierniki nabierały rumieńców, my wybraliśmy się w podróż po piekarni, by podejrzeć, jak skomplikowaną ścieżkę musi przebyć pieczywo, nim trafi na domowy stół. Przedświąteczne przygotowania kulinarne zakończyliśmy wspólnym dekorowaniem pierniczków. Mieliśmy do dyspozycji nie tylko różnokolorowe lukry, lecz także m.in. orzechy, suszone owoce czy ziarna. To była przepyszna zabawa!

Akademia Piekarza - 24.11.2022

Motylki już po raz drugi miały okazję gościć w Piekarni Grzybki. Tym razem przedszkolaki chciały samodzielnie przygotować nie tylko słodkie wypieki, lecz także pizzę. Jak na kucharzy przystało, najpierw zadbały o higienę rąk, a następnie o głębię smaku. Wspólnie z panią Karoliną i panem Radkiem wybrały składniki konieczne do przygotowania ciasta drożdżowego. Wąchały, dotykały, próbowały… Aby praca szła sprawnie, a tym samym brzuchy nie musiały zbyt długo czekać, Motylki skorzystały z piekarniczego dobrodziejstwa, jakim jest maszyna mieszająca. Gotowe ciasto należało już tylko odpowiednio zwinąć i wrzucić do pieca. Czy to chałka, czy warkocz, czy precel, wszystko szło im jak z płatka. Później jeszcze przedszkolaki zaprojektowały własne pizze z ulubionymi dodatkami. Ukoronowaniem pracy była naturalnie degustacja własnoręcznie przygotowanych mącznych smakołyków. Oczywiście Motylki zostawiły co nieco dla rodziców i rodzeństwa! Napełnione nową energią obejrzały jeszcze wielką halę produkcyjną, gdzie w wysokiej temperaturze pracują piekarze. Dzięki temu doceniły ich ciężką pracę, bez efektów której trudno wyobrazić sobie codzienne życie.

Dinopark w Kołacinku - 6.10.2022 r.

Droga do Dinoparku strasznie nam się dłużyła – tak bardzo czekaliśmy na spotkanie z największymi, jakie świat dotąd widział, jaszczurami. Rzeczywistość przerosła nasze oczekiwania! Z otwartymi buziami podążaliśmy za przewodnikiem po ścieżce mezozoicznej, mijając na każdym kroku naturalnej wielkości dinozaury. Przez wielkie wrota Księgi Bajek wkroczyliśmy do wielobarwnego świata dobrze nam znanych opowieści, gdzie przypomnieliśmy sobie płynące z nich morały. Zwiedziliśmy także interaktywną wystawę „Świat prehistorii”, za sprawą której mogliśmy przenieść się w czasie, by zobaczyć na własne oczy początek i koniec życia tych fascynujących gadów. A wreszcie oddaliśmy się szaleństwom na placu zabaw. Niektórym udało się nawet odkopać szkielet dinozaura!

Ogród Botaniczny w Powsinie - 15.09.2022

Babie lato to doskonała pora na terenowe warsztaty edukacyjne. Podczas gdy Starszaki poznawały cykle życiowe roślin różnych gatunków – a tych w powsińskim Ogrodzie Botanicznym są setki – Średniaki sprawdzały, z czego utkany jest liść. Był także czas na odpoczynek wśród szumiących jeszcze traw, podczas którego mieliśmy szansę podejrzeć m.in. dzikie pszczoły i ślimaki. Nieśmiało muskani promieniami słońca wspominaliśmy niedawne leniwe dni lata…

Rok szkolny 2021-2022

Góry Świętokrzyskie - 28-30.06.2022

Nie ma to jak zakończyć rok szkolny wspólnym wyjazdem na Zielone Przedszkole! A Góry Świętokrzyskie mają tak wiele ciekawych miejsc, że nasza trzydniowa wyprawa była od rana do wieczora pełna atrakcji.


Farma Iluzji w Mościskach - 22.06.2022

To był wspaniały, długo przez nas wyczekiwany dzień! Wrażenie zrobił na nas w pierwszej kolejności rozmiar parku ukrytego wśród drzew, a następnie ilość atrakcji. Z otwartymi ustami podziwialiśmy lewitujący kran, szukaliśmy dna w studni nieskończoności, a nawet próbowaliśmy – niestety bezskutecznie – skorzystać z mebli olbrzyma. W Zakręconym Domku staraliśmy się odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to my się kręcimy, czy może jednak świat wokół nas. Z kolei w Latającej Chacie Tajemnic czuliśmy się jak w bajce. Przemierzywszy piracki labirynt, na jego końcu znaleźliśmy gadającą papugę. Zaś w Króliczkowie spotkaliśmy się z wielką gościnnością króliczków. Atrakcji było dużo więcej, ale nie ze wszystkich zdążyliśmy skorzystać, więc w drodze powrotnej obiecaliśmy sobie, że na pewno wrócimy do Farmy Iluzji.

Mandoria - Miasto Przygód- 23.05.2022

Ekstremalność rollercoastera, klasyczność karuzeli weneckiej, gigantyczność lustrzanego labiryntu czy bajkowość sali balowej, po której tańczy się w samochodzie, sprawiły, że każdy z nas, niezależnie od temperamentu, zamiłowań czy skłonności do szaleństw znalazł w Mieście Przygód Mandoria coś dla siebie. Jak na wesołe miasteczko przystało, było bardzo wesoło, barwnie i emocjonująco.

Teatr Małego Widza - 20.05.2022

To był naprawdę wielki dzień dla Biedronek. Pierwsza nasza wycieczka! Podróż tramwajem i autobusem, wspinaczka po wysokich schodach i spacer w majowym słońcu labiryntem brukowanych uliczek Starego Miasta dostarczyły nam garści niezapomnianych wrażeń. Ale największe były dopiero przed nami – poetycki spektakl taneczny o niezmiennym cyklu pór roku zwieńczony szaloną zabawą wśród wiosennych kwiatów, jesiennych liści, zimowych piórek i przy letnich dźwiękach kastanietów. Emocje, jakie nam towarzyszyły podczas widowiska i scenicznych szaleństw, dowiodły, że odkrywanie tajemnic pozornie niezmiennej, bo cyklicznej natury jest zawsze fascynujące.

CS Natura Tour Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Warszawa - 28.04.2022

Starszaki odbyły podróż na symulatorze lokomotywy towarowej.  Pokaz dostarczył dzieciom ogromnych wrażeń, radości, zadziwienia z wyjątkowej podróży po Polsce /trasa Warszawa- Stargard/.  Serdecznie dziękujemy Tacie Małgosi za pośredniczenie w zorganizowaniu tej wyjątkowej wycieczki.  Dziękujemy Zarządowi CS NATURA TOUR za umożliwienie nam udziału w bezpłatnym pokazie na symulatorze pojazdu kolejowego lokomotywy towarowej ET22.

Wielkanoc na wsi, Gąsiorowo - 7.04.2022 r.

Święta Wielkanocne tuż-tuż… Czas więc odświeżyć i poszerzyć swoją wiedzę na temat tradycji związanych z tymi ważnymi dniami. Okazją ku temu stał się pobyt w Gąsiorowie, gdzie z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści o zwyczajach świątecznych panujących na wsi. Ozdabialiśmy pisanki i uczyliśmy się lepić pierogi z ośmioma składnikami. Na podwórku mogliśmy obejrzeć z bliska wiosenne kwiaty, krzewy agrestu i porzeczki oraz spędzić miło czas na ogromnym placu zabaw, z którego ciężko nam było zebrać się w drogę powrotną do przedszkola.

Zakątek Odkrywców - 21.03.2011

Miś to zabawka ponadczasowa, łącząca wszystkie pokolenia. Tym bardziej droga sercu dziecka, jeśli może wykonać ją samodzielnie. W Zakątku Odkrywców każdy przedszkolak miał szansę stworzyć własnego misia. Niczym bajkowy lalkarz Gepetto zaczęliśmy od materii – wypchaliśmy materiał na pluszaka, żeby nabrał właściwych kształtów. Następnie włożyliśmy swoim misiom serduszka, by w szmacianą zabawkę tchnąć odrobinę życia. Własnoręcznie wykonaliśmy pierwszy ścieg… Poszło nam naprawdę nieźle! Na koniec każdy wedle uznania ozdobił swojego milusińskiego. Podczas pracy tworzyliśmy więzy, szepcząc miłe słówka do uszu naszych pluszaków, tak aby każdy miś był jedynym dla swojego właściciela, mimo że podobnym do stu tysięcy innych misiów…

Zakątek Odkrywców - 18.01.2022

Zakątek Odkrywców to miejsce bajkowe. Paleta wszechobecnych kolorów przyprawia o istny zawrót głowy, a szeroki wachlarz warsztatów pozwala uwierzyć w moc zabawy w odkrywaniu świata. Jako entuzjaści rysowania pragnęliśmy dowiedzieć się, jak powstaje kredka, czyli ukochane przez nas narzędzie pracy twórczej. Przyodziani w specjalne gogle, mieszaliśmy barwniki i zapachy. Takich kredek jak przez nas stworzone nie ma nawet w naszym przedszkolu! Każda z nich bowiem oprócz jedynego w swoim rodzaju wyglądu miała niepowtarzalny zapach. Uczestniczyliśmy także w pokazie Zaczarowanego Ołówka. Było twórczo, aktywnie i niezwykle ekscytująco.

Piekarnia Grzybki - 22.11.2021, gr. Pszczółki

Zajęcia w Akademii Piekarza - drożdżowe bułeczki i pizza.
Znacie kogoś, kto nie lubi pizzy? Choć obiady s. Bożenki prezentują absolutnie mistrzowski poziom kulinarny, niejeden z nas, przedszkolaków oddałby ostatni kawałek kotleta w niebiańskiej panierce, byle tylko móc przynajmniej co drugi dzień zjeść kawałek pachnącej przyprawami pizzy. Dlatego wycieczka do Akademii Piekarza już na etapie zapowiedzi wydała nam się strzałem w dziesiątkę. Zaś finał, w ramach którego jedliśmy samodzielnie wymyślone i własnoręcznie wykonane włoskie przysmaki, jedynie nas w tym utwierdził. Rodzicom na dowód nowo zdobytych umiejętności zabraliśmy drożdżowe bułeczki – niestety, z pizzy nie zostały nawet kruszki.

Piekarnia Grzybki - 15.11.2021, gr. Motylki

Chleb, bułki, chałki czy drożdżówki królują na naszych stołach. Nie zawsze zastanawiamy się, jaką drogę musiały przebyć, aby trafić do naszych domów. W piekarni Grzybki mieliśmy okazję podpatrzeć, jak powstają pyszne wypieki. Pan Radek zaprosił nas do stołu, na którym czekały już składniki potrzebne do wyrobu bułeczek drożdżowych. Pokazał nam, jak je połączyć, a następnie jak zwinąć ciasto w kształt ślimaczka, chałki i warkocza. Wreszcie przyszedł czas na nas. Nasze rączki wałkowały i zwijały ciasto drożdżowe, a później piernikowe. Kiedy nasze wyroby trafiły do pieca, ruszyliśmy na zaplecze piekarni, gdzie mogliśmy skosztować firmowych wypieków i obejrzeć halę, na której uwijają się piekarze, pracuje dużo maszyn, a w ogromnych naczyniach dojrzewa naturalny zakwas. Pamiątką z wycieczki były własnoręcznie przygotowane wypieki, które zabraliśmy do domu, aby skosztować wraz z rodziną.

Marki, zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia sensoryczno- kulinarne -18.10.2021

Kiedy za oknem króluje polska złota jesień, to doskonały powód, by ruszyć w plener! Dzieci z grup Motylków i Pszczółek postanowiły w jeden z październikowych dni odwiedzić zaprzyjaźnioną placówkę w Markach. Przestronny plac zabaw z boiskiem oraz bliskie sąsiedztwo lasu umożliwiły przedszkolakom połączenie aktywności fizycznej sprzyjającej poprawie odporności z odkrywaniem piękna rodzimej przyrody. Posiłki spożywane na łonie natury i kiełbaska z ogniska miały tam wyjątkowy smak. Ważnym punktem programu były zajęcia kulinarno-sensoryczne, podczas których mali kucharze mogli przygotować pyszną przekąskę – szyszki orzechowo-daktylowe oraz dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy na temat zdrowego żywienia. Może jeszcze kiedyś odwiedzimy to miejsce – tak blisko centrum stolicy, ale jak zaciszne, spokojne i przepełnione zapachem jesieni.

Mazury - Ośrodek Wypoczynkowy Kulka - 22-24.09.2021

Stało się, długo wyczekiwana wycieczka doszła do skutku! Choć jesienna aura trochę straszyła chłodem, wyruszyliśmy w drogę niesieni chęcią poznawania nowych miejsc i głodni wrażeń. Droga doprowadziła nas do Ośrodka Wypoczynkowego „Kulka” na Mazurach.  Po zakwaterowaniu w ośrodku przywitał nas Kubuś Puchatek, który zaprosił nas na swoje urodziny. Po zabawie z Misiem spróbowaliśmy swoich sił w parku linowym. Okazał się on prawdziwym wyzwaniem dla małych odkrywców ;) Kolejne dni były równie pełne atrakcji oraz niezapomnianych wrażeń. Jedną z nich było wieczorne ognisko, przy którym nie tylko upiekliśmy i spałaszowaliśmy ze smakiem kiełbaski, ale wspólnie śpiewaliśmy piosenki i graliśmy w różne gry zespołowe. Najbardziej podobał się nam wolny czas po kolacji, kiedy to mogliśmy odwiedzać się w pokojach, bawić się razem i dzielić przysmakami, które przywieźliśmy ze sobą na Zielone Przedszkole. Trzy dni minęły bardzo szybko. Dzieci, choć stęsknione za domem i rodzicami, z żalem opuszczały ośrodek i malownicze okolice jeziora Łęsk. Trzeba było jednak ruszać w drogę powrotną do domu. Po kilku godzinnej jeździe wszyscy cali i zdrowi wrócili do swoich rodzin. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej wycieczki!