Konkursy przedszkolneRok szkolny 2020/2021

Przegląd piosenki - Z Maryją chwalmy Pana, 21.05.2021

Śpiew odgrywa niebagatelną rolę w uwielbianiu Pana. Już bliki nam przez sąsiedztwo kościoła na Nowolipkach św. Augustyn podkreślał, że kto dobrze śpiewa, ten dwa razy się modli. W piękne piątkowe przedpołudnie głosami naszych przedszkolnych kolegów i koleżanek chwaliliśmy łąki umajone, zapewniliśmy o naszym pragnieniu miłowania woli Bożej, wyznaliśmy wiarę w to, że Maryja jako nasza Mama wie najlepiej, czego nam potrzeba i podziękowaliśmy Jej, że dała nam Zbawiciela świata. Jak małe aniołki oddaliśmy Matce Bożej cześć.

Wiersze znane i lubiane - konkurs recytatorski, 20.04.2021

Ostatni lockdown spędziliśmy pracowicie. Zamiast na próżno tęskne ronić łzy, przewertowaliśmy domowe tomiki poezji. A wybrawszy ulubione wiersze, nauczyliśmy się ich na pamięć, by tuż po otwarciu przedszkola móc zaprezentować je naszym koleżankom i kolegom. Czy wanna zmienić się może w morze, a prysznic być wymarzoną słuchawką do rozmów międzywannowych? Czy przedszkolak może ramię w ramię z pułkiem muchomorów stawić czoła uciążliwym muchom? Czy ptaszki mogą szczekać, a krowy fruwać? Czy jabłkowy robaczek ma prawo marzyć o krwistym befsztyku? Czy litery odczuwają emocje i są wrażliwe na urazy jak dzieci? Wszystko to możliwe jest dzięki poezji, która sprawy zwykłe czyni niezwykłymi. Dzięki niej kwestia istnienia bądź nie magicznych Bergamutów staje się drugorzędna. W wierszu nie wstyd się chwalić ani skarżyć, figlować i psocić, być wyniosłym jak kwoka… Pewnie dlatego nasze przedszkolaki z wprawiającą w zachwyt odwagą prezentowały przygotowane wiersze. Tak jakby miały wewnętrzne przekonanie, że to poeci nauczyli się od nich opowiadać świat…

Święty Józef - Opiekun mojej Rodziny

Z radością prezentujemy 15 prac. Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w konkursie, za zaangażowanie, twórczą pracę, a przede wszystkim za podzielenie się doświadczeniem wiary i ufności w przemożne wstawiennictwo świętego Józefa. Po powrocie dzieci do przedszkola nastąpi rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie dyplomów i upominków.