Audycje muzyczne

 Agencja Artystyczna Bella Musica

Wielka wyprawa po słońce i przygodę - 14.06.2021

Tegoroczna wiosna długo zastanawiała się, czy pokazać nam swą moc. Nie mogąc doczekać się końca chłodu, postanowiliśmy poprosić Panią Piosenkę, by zabrała nas na wielką wyprawę po słońce. Przy akompaniamencie akordeonu rozciągającego się niczym słoniowa trąba jechaliśmy karawaną przez pustynię, gdzie słońca aż nadto. Wierząc zaś, że wiosna to pora obfitująca w różnorodne dźwięki, stworzyliśmy orkiestrę, by w ten sposób pobudzić ją do życia. No i przebudziła się!

O słoniu, który chciał grać w orkiestrze dętej - 21.05.2021

Jak co miesiąc pani Izabella zabrała nas w podróż do Krainy Muzyki. Tym razem mogliśmy poznać największy i najniżej brzmiący instrument w orkiestrowej rodzinie dętych blaszanych – tubę. Wielki i wydający potężne dźwięki przyciągnął samego słonia, który rozpoznał w niej znajomo brzmiące nuty. A nas najbardziej zachwycił jego wygląd. Gdyby nie ciężar, mógłby stanowić iście oryginalne nakrycie głowy każdej damy.

19.04.2021 - Cudowne dziecko, niezwykła muzyka: Wolfgang Amadeusz Mozart

Geniusza z Salzburga podziwiali niegdyś Haydn i Beethoven, potem Schubert i Rossini. A teraz my...
Flet poprzeczny ukołysał nas łagodnie niczym fakir swoją kobrę. Mieliśmy szansę zmierzyć się z dworskim manuetem. Strasznie śmieszny to taniec – bardziej chodzony niż tańczony. Każdy jest w stanie się go nauczyć! Podanie prawej ręki, podanie lewej ręki, okienko, zamiana miejsc… Teraz już rozumiemy, dlaczego nazwano go tańcem na pokaz, pełnym elegancji i gracji. Mogliśmy również przymierzyć ozdobny żabot i kręconą perukę.

Jak Koszatek Opałek szukał wiosny w lesie /puzon/ - 8.03.2021

Jasny promyk słońca coraz śmielej zagląda do przedszkolnych sal, a poranny szron i lód powoli stają się zimowym wspomnieniem. Mimo to nadal o poranku drżymy z zimna, szczękamy zębami i chuchamy w skostniałe dłonie. Przecież zima musi się kiedyś skończyć! Najbardziej uczony z krasnoludków – Koszałek Opałek wspólnie z Panią Piosenką wyrusza w świat, aby poszukać oznak wiosny. W podróży towarzyszy im puzon. Czy udało im się odnaleźć długo przez nas wyczekiwaną porę roku? Zapytajcie nas, a się dowiecie:-)

Pocztylion drogą jedzie, trąbka pięknie gra -15.02.2021

Na własne uszy mogliśmy przekonać się, jak głośna potrafi być trąbka. Nic dziwnego, że w dawnych czasach jej dźwięk potrafił odstraszyć dzikie zwierzęta. Dziwić nie powinno także to, że wykorzystywano ją powszechnie jako instrument sygnałowy zwiastujący nadejście oczekiwanej korespondencji. W czasie comiesięcznej podróży z Panią Piosenką dowiedzieliśmy się m.in. jak wydobyć z trąbki dźwięk, co wspólnego ma z nią pocztylion i dlaczego to właśnie trąbka dumnie prezentuje się na pocztowym godle.


Piosenka zdobywa kosmos - 11.01.2021


W kolejny rok weszliśmy tanecznym krokiem. Wraz z Panią Piosenką, przy charakterystycznych dźwiękach saksofonu wyruszyliśmy w daleką podróż w kosmos.

Pan Listopad gra na basie - 9.11.2020

Pan listopad zna się na jesiennym graniu. Specjalnie dla nas zagrał na kontrabasie, a konkretnie na końskim ogonie! Ponieważ nie wszyscy dowierzali, że można grać na zwierzęcym włosiu, właściciel wielkich skrzypiec rozkręcił smyczek, żebyśmy mogli naocznie się o tym przekonać. Dźwięki wydobywające się z tego potężnego instrumentu przeniosły nas do lasu, w którym Pani Jesień zrobiła już swoje porządki.

Miodowa uczta w toruńskim Grodzie - 12.10.2020

Tym razem wraz z piosenką odwiedziliśmy gród Kopernika. Towarzyszyliśmy Mistrzowi Bogumiłowi w perypetiach związanych z powstawaniem jego słynnej piekarni. Wreszcie zapach cynamonu i piernikowych przypraw kompletnie nas zniewolił. Myślami wybiegliśmy już do okołoświątecznych przygotowań…


Kuferek pełen wakacyjnych wspomnień - 7.09.2020

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Ważne, że pozostają wspomnienia. Pani Iza swoje zamknęła w kuferku, który otworzyła dopiero w przedszkolnej sali. Czego w nim nie było… Wyrwana z objęć Morfeusza Alicja, zupełnie niezwykli mieszkańcy Bergamutów czy załoga Czarnej Perły pod dowództwem Jacka Sparrowa. Można odnieść wrażenie, że tegoroczne wakacje spędzała w różnych zakątkach świata…