Audycje muzyczne

 Agencja Artystyczna Bella Musica

Jak Koszatek Opałek szukał wiosny w lesie /puzon/ - 8.03.2021

Jasny promyk słońca coraz śmielej zagląda do przedszkolnych sal, a poranny szron i lód powoli stają się zimowym wspomnieniem. Mimo to nadal o poranku drżymy z zimna, szczękamy zębami i chuchamy w skostniałe dłonie. Przecież zima musi się kiedyś skończyć! Najbardziej uczony z krasnoludków – Koszałek Opałek wspólnie z Panią Piosenką wyrusza w świat, aby poszukać oznak wiosny. W podróży towarzyszy im puzon. Czy udało im się odnaleźć długo przez nas wyczekiwaną porę roku? Zapytajcie nas, a się dowiecie:-)

Pocztylion drogą jedzie, trąbka pięknie gra -15.02.2021

Na własne uszy mogliśmy przekonać się, jak głośna potrafi być trąbka. Nic dziwnego, że w dawnych czasach jej dźwięk potrafił odstraszyć dzikie zwierzęta. Dziwić nie powinno także to, że wykorzystywano ją powszechnie jako instrument sygnałowy zwiastujący nadejście oczekiwanej korespondencji. W czasie comiesięcznej podróży z Panią Piosenką dowiedzieliśmy się m.in. jak wydobyć z trąbki dźwięk, co wspólnego ma z nią pocztylion i dlaczego to właśnie trąbka dumnie prezentuje się na pocztowym godle.


Piosenka zdobywa kosmos - 11.01.2021


W kolejny rok weszliśmy tanecznym krokiem. Wraz z Panią Piosenką, przy charakterystycznych dźwiękach saksofonu wyruszyliśmy w daleką podróż w kosmos.

Pan Listopad gra na basie - 9.11.2020

Pan listopad zna się na jesiennym graniu. Specjalnie dla nas zagrał na kontrabasie, a konkretnie na końskim ogonie! Ponieważ nie wszyscy dowierzali, że można grać na zwierzęcym włosiu, właściciel wielkich skrzypiec rozkręcił smyczek, żebyśmy mogli naocznie się o tym przekonać. Dźwięki wydobywające się z tego potężnego instrumentu przeniosły nas do lasu, w którym Pani Jesień zrobiła już swoje porządki.

Miodowa uczta w toruńskim Grodzie - 12.10.2020

Tym razem wraz z piosenką odwiedziliśmy gród Kopernika. Towarzyszyliśmy Mistrzowi Bogumiłowi w perypetiach związanych z powstawaniem jego słynnej piekarni. Wreszcie zapach cynamonu i piernikowych przypraw kompletnie nas zniewolił. Myślami wybiegliśmy już do okołoświątecznych przygotowań…


Kuferek pełen wakacyjnych wspomnień - 7.09.2020

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Ważne, że pozostają wspomnienia. Pani Iza swoje zamknęła w kuferku, który otworzyła dopiero w przedszkolnej sali. Czego w nim nie było… Wyrwana z objęć Morfeusza Alicja, zupełnie niezwykli mieszkańcy Bergamutów czy załoga Czarnej Perły pod dowództwem Jacka Sparrowa. Można odnieść wrażenie, że tegoroczne wakacje spędzała w różnych zakątkach świata…