Przedstawienia dziecięce

Zabawa w teatr, to doskonała edukacja

Czas na herbatkę z Babcią i Dziadkiem

Każdego roku Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy uroczyście i tłumnie. Jeszcze w ubiegłym roku nasza sala gimnastyczna pękała w szwach. Poruszenie było ogromne. W tym roku okoliczności zmusiły nas do pewnych korekt… Z niedogodności postanowiliśmy jednak uczynić atut. Spektakl grany na żywo rządzi się własnymi prawami, zaś konwencja Teatru Telewizji pozwala uzyskać najwyższy poziom artystyczny. A my przecież mierzymy wysoko! Każda z grup przygotowała piękny program, który dzięki repleyom uczyniliśmy jeszcze piękniejszym. Mamy nadzieję, że brawa w domowych zaciszach rozbrzmiewają do dziś…

Jasełka

Tegoroczne przedstawienia przygotowywane przez dzieci z uwagi na panującą pandemię przypominają nieco teatr telewizji. Nasze przedszkolaki sprostały temu wyzwaniu naprawdę wyśmienicie. Ochoczo i uroczo wystąpiły przed kamerami, aby świąteczny czas, który wkrótce nadejdzie, umilić swoim bliskim okolicznościowymi wierszami, kolędami i pastorałkami.

Polska mój dom

W całym kraju kulturalny lockdown, a u nas PREMIERA!!! Mimo zdecydowanie niesprzyjających okoliczności udało nam się nie tylko poczuć ducha Święta Niepodległości, ale także wspólnie świętować odzyskaną ponad sto lat temu wolność. Program artystyczny przygotowany przez Starszaki był ukoronowaniem szeregu zajęć związanych z tematyką patriotyczną, utrwalających naszą wiedzę o symbolach narodowych i wydarzeniach historycznych, które stanowią część polskiej tożsamości narodowej. Widownia dopisała składem, formą i jakością swojej postawy. Wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego”. Było podniośle, wzruszająco, po prostu pięknie… Mamy nadzieję graniczącą z pewnością, że rozbudziliśmy w naszych przedszkolakach uczucia patriotyczne i przekonaliśmy je, że wolność jest tą wartością, o którą zawsze warto walczyć.