Przedstawienia dziecięce

Zabawa w teatr, to doskonała edukacja 

Jasełka gr. Motylki - 21.12.2023

Starszaki, prezentujące jasełka po raz kolejny w swojej przedszkolnej karierze, zrobiły to w sposób dojrzały. Gestem, słowem, śpiewem, tańcem namalowały sceniczną opowieść o narodzinach Boga. Skupienie i entuzjazm, pokorne przyklęknięcie i wniesione w geście radości ręce, pokorny pokłon i energiczny taniec – ruchu scenicznego jest tak wiele, jak wiele emocji towarzyszy wydarzeniom w Betlejem. Dziecięca autentyczna radość z narodzin Dziecięcia pomogła wszystkim zgromadzonym wejść w ostateczne przygotowania do świąt.

 


Jasełka gr. Pszczółki - 20.12.2023

Biegną dzieci tam, gdzie cud, podarunków kosze niosą…

Opowieść o Bożym Narodzeniu w wykonaniu najmłodszych przedszkolaków zawsze jest wyjątkowo wzruszająca. Doskonale ukazuje potęgę pokory i wartość prostoty – cnót, które są wielkie w oczach Boga.


Jasełka gr. Biedronki - 19.12.2023

Tradycja wystawiania jasełek ma już 800 lat! Przez stulecia duzi i mali każdego roku wystawiali bożonarodzeniową sztukę, snując opowieść o narodzinach Jezusa. Kilka lat temu papież Franciszek powiedział, że nie jest ważne, jak się przedstawia żłóbek – zawsze tak samo lub każdego roku inaczej – ważne jest, że przemawia on do naszego życia. Nasze 4- i 5-latki poruszyły tego popołudnia niejedno serce, opowiadając o okolicznościach przyjścia na świat Bożego Syna.

Polska Moja Ojczyzna - 09.11.2023

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją naszego przedszkola w przededniu narodowego Święta Niepodległości Starszaki zaprezentowały tematyczny program artystyczny. Tańcem, śpiewem i recytacją uczciły 105. rocznicę odrodzenia się Polski. Dzień później całą społecznością przedszkolną włączyliśmy się do akcji „Szkoła do hymnu”, w ramach której dokładnie o godz. 11.11 przy akompaniamencie pianina odśpiewaliśmy nasz hymn. Kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji stanowią istotę wychowania patriotycznego w przedszkolu. Tym bardziej cieszy, że nasi podopieczni z takim zaangażowaniem zaprezentowali przygotowane treści.

Anioły są wśród nas... 20 i 21.06.2023

Cóż to były za chwile! Pełne wspomnień, westchnień, zadumy, śmiechu i łez. Bo nie ma pożegnania, które pozostawiałoby jego uczestników niewzruszonymi. Starszaki pod kierunkiem s. Lidzi i p. Justyny przygotowały przepiękny program artystyczny, za sprawą którego przenieśliśmy się piętro wyżej… Po raz kolejny uświadomiliśmy sobie, że każdy czas w naszym życiu ma sens, a dobrze przeżyty przygotowuje do podjęcia nowych obowiązków. Dla części dzieci z gr. Motylków kończy się beztroski okres przedszkola. Swoim ostatnim występem dowiodły jednak, że nową drogą pójdą odważnie. Na pamiątkę minionych lat nasi najstarsi podopieczni otrzymali dyplomy, książki i zdjęcia. Młodsze dzieci pożegnały ich wierszem i piosenką oraz wręczyły własnoręcznie wykonane zakładki do książek. Motylki, dziękujemy Wam za piękny przedszkolny czas, za wszystkie spotkania w ogrodzie, za wspólne zabawy o poranku, za wyprawy bliższe i dalsze… Życzymy Wam sukcesów na niwie szkolnej!

Dzień Mamy i Taty w Pszczółkach - 30.05.2023

Mama i tata to pierwsze słowa, które wypowiada każde dziecko. Ale mama i tata to nie tylko słowa. To przede wszystkim najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. Dlatego każdego roku staramy się pomagać naszym podopiecznym wyrazić miłość do swoich rodziców. Także tym najmłodszym. Wiersze i piosenki w wykonaniu trzylatków oraz własnoręcznie wykonane upominki wzruszyły wszystkich rodziców.

Dzień Mamy i Taty w Motylkach - 26.05.2023

W Motylkach są najstarsze w naszym przedszkolu dzieci, które niejedno przedstawienie mają już za sobą. Na tegoroczny Dzień Mamy i Taty wcieliły się w role rodziców i odegrały humorystyczne scenki z życia przeciętnej rodziny, które rozbawiły kochanych widzów do łez. Obowiązkowo pojawiły się też wiersze, za pomocą których przedszkolaki wyraziły to, co skrywają głęboko w swoich sercach. Na koniec specjalna niespodzianka! Utwór muzyczny zilustrowany grą na instrumentach oraz taniec z balonami do polskiej wersji znanego utworu Mamma marija.

Dzień Mamy i Taty w Biedronkach - 25.05.2023

Nawet kwiaty tańczą dla Mamy i dla Taty – śpiewaliśmy naszym kochanym Rodzicom. Życzeń, podziękowań, słów uznania, uśmiechów i życzliwych gestów tego popołudnia nie było końca. Bo choć święta mamy i taty w zwykłym kalendarzu dzieli niemal miesiąc, w przedszkolnym celebrujemy jednego dnia w sposób wyjątkowo uroczysty. Dopracowany w drobnych szczegółach program artystyczny, własnoręcznie wykonane upominki, gustowne stroje mają za zadanie podkreślić rangę tej uroczystości i być wyrazem naszej miłości do Mamy i Taty. Mamy nadzieję, że niejedno dorosłe serce zabiło tego popołudnia mocniej, widząc nasze zaangażowanie i radość ze spotkania.

Dzień Babci Dziadka w Biedronkach - 31.01.2023

Kochamy Was całym sercem i radości chcemy dać Wam jak najwięcej… – śpiewały Średniaki swoim ukochanym Babciom i Dziadkom. W zimowej scenerii, ale z gorącymi sercami recytowały wiersze, tańczyły, grały na instrumentach, chcąc słowem i gestem narysować najpiękniejszą laurkę dla swoich Dziadków. Było czule, wzruszająco, momentami zabawnie… A wokół unosiła się aura wdzięczności, jaką wnuczęta noszą w swoich sercach za obecność Dziadków w ich życiu.

Jasełka dla Babci Dziadka - gr. Motylki - 20.01.2023

Starszaki historię przyjścia Bożego Syna na ziemię znają już doskonale. Wiedzą, że fakt narodzenia Jezusa daleki był od sielankowej oprawy. Podobnie jest i dzisiaj. Przygotowaniom do świąt często towarzyszą napięcie, pośpiech, zdenerwowanie, kłótnie, zwłaszcza w gronie najbliższych… Jeśli jednak wsłuchamy się w głos Anioła Stróża, możemy być pewni, że przeprowadzi nas przez wszystkie zawiłości dnia codziennego, tak jak przeprowadził Świętą Rodzinę przez Jej ziemską drogę, niewiele różniącą się od naszej, także pełną nierówności i zasadzek. W tegorocznych jasełkach betlejemska opowieść przeplatała się z wydarzeniami z życia współczesnych rodzin. Mimo początkowych niesnasek, otwarci na działanie Pomocników Niebiańskich wszyscy bohaterowie mieli szansę z czystym sercem powitać Nowonarodzonego.

Jasełka dla Babci Dziadka - gr. Pszczółki - 19.01.2023

Każdego roku nasze przedszkolaki przygotowują przedstawienie jasełkowe, które tym razem stało się również prezentem dla babć i dziadków. Nasi najmłodsi wychowankowie w sposób wyjątkowy przedstawili swoim najbliższym jedną z najpiękniejszych historii… historię ogromnej miłości Boga do człowieka.

Jasełka Biedronek - 20.12.2022

Jest taki zwyczaj w naszym przedszkolu, że tuż przed świętami Bożego Narodzenia dzieci wcielają się w postaci towarzyszące przyjściu Jezusa na świat, by ukazać piękno i tajemnicę tej jednej jedynej nocy. Urzeczywistniona przez Średniaki bożonarodzeniowa tradycja jasełek wprowadziła wszystkich zebranych – dużych i małych – w obchody świąt narodzenia Pana. Efektownie ubrane dzieci wierszem opowiedziały historię wcielenia Syna Bożego. Występowi towarzyszył śpiew kolęd i pastorałek, w który włączali się również dorośli. Atmosfera świąt udzieliła się wszystkim.

Piękna nasza Polska cała - 17.11.2022

Zgodnie z tradycją wewnątrzprzedszkolną, która nakazuje krzewić uczucia patriotyczne, najstarsza grupa dzieci przygotowała specjalny program artystyczny z okazji narodowego Święta Niepodległości. Starszaki zabrały nas w podróż po Polsce. Mieliśmy okazję odwiedzić najpiękniejsze i najważniejsze miejsca, takie jak Kraków, Warszawa czy Toruń, a także przypomnieć sobie, że losy naszej Ojczyzny spoczywają w rękach Matki Bożej jako Królowej.

Rok szkolny 2021/2022

Pożegnanie Starszaków - 23.06.2022

Coś się kończy, coś się zaczyna… Pożegnanie Starszaków to zawsze moment wyjątkowo wzruszający zarówno dla dzieci i ich rodziców, jak i dla pracowników przedszkola. W końcu przez kilka lat zdążyliśmy się dobrze poznać i zaprzyjaźnić. Dzieci wierszem opowiedziały, czego nauczyły się w przedszkolu, tańcem wyraziły wdzięczność za wór pięknych wspomnień i obiecały, że z odwagą wkroczą na nową, szkolną drogę. Powodzenia!

Program artystyczny z okazji Dnia Mamy i Taty - 2.06.2022

Z okazji Dnia Mamy i Taty zabraliśmy naszych kochanych rodziców do dziecięcego świata bajek i baśni. Pomyśleliśmy, że dawno w nim nie byli. Na stacji Przedszkole wsiedliśmy do bajkowego pociągu, by m.in. odwiedzić Wioskę Smerfów, przeżyć niecodzienną przygodę z Bolkiem i Lolkiem, na własne oczy zobaczyć domek na kurzej łapce i spróbować piernikowych dachówek czy raz jeszcze przeżyć happy end z Kopciuszkiem. Po powrocie na stację Przedszkole, pełni wdzięczności naszym mamusiom i tatusiom za dar życia i rodziny, odśpiewaliśmy piosenkę, złożyliśmy życzenia z okazji ich święta i wręczyliśmy samodzielnie wykonane upominki.

Program artystyczny z okazji Dnia Mamy i Taty - 27.05.2022

Czterolatki to już prawie Starszaki – wprawione w przedszkolnych występach scenicznych. Urocze tańce z własnoręcznie wykonanymi kwiatami i przepięknie recytowane wiersze chwytały za serce wszystkich zgromadzonych gości. Dziecięca wdzięczność ma w sobie nadzwyczajną moc – wyraża radość nie tylko z tego, co otrzymujemy, ale też z tego, co możemy dać innym; jak życiodajna woda jest bezcenna dla rodzinnych relacji.

Program artystyczny z okazji Dnia Mamy i Taty - 25.05.2022

Pierwszy publiczny występ Maluszków zawsze owiany jest pewną dozą niepewności. Prawdziwa twarz każdego aktora ujawnia się bowiem dopiero w styczności z publicznością. Jakże byliśmy dumni, patrząc na nasze trzylatki, które z dziecięcym entuzjazmem śpiewem i wierszem dziękowały swoim rodzicom za ich miłość. Dziękuję mamo, dziękuję tato za każdą zimę, za każde lato… za to, że macie dla mnie czas…

Program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka, gr. Pszczółki - 20.01.2022 r.

To, że jak świat światem dziadkowie są oCZARowani swoimi wnukami, wie każdy przedszkolak. Wiedzieć jednak a widzieć to dwie różne sprawy. Dlatego postanowiliśmy sami przekonać się, gdzie tkwi sekret owego CZARowania. Wyposażeni w lornetki chcieliśmy jak najszybciej sprawdzić, czy babcia i dziadek są CZARodziejami. I wiecie co? Szybko zorientowaliśmy się, że źródłem wszystkich niezwykłych działań naszych dziadków jest bezwarunkowa miłość do wnuków! My też Was kochamy!

Program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka, gr. Motylki - 20.01.2022 r.

Jezus na świat przychodzi! – radośnie ogłosiły Średniaki. Mali aktorzy z przejęciem ukazali prostymi, ale jednocześnie wzruszającymi słowami historię narodzenia Jezusa. Miłym dopełnieniem przedstawienia był program przygotowany dla kochanych babć i dziadków z okazji zbliżającego się ich święta. Przedszkolaki z oddaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. To był wyraz wielkiej miłości, jaką mają w sobie dla dziadków!

Program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka, gr. Biedronki - 20.01.2022 r.

To pierwszy program słowno-muzyczny w wykonaniu naszych Maluszków. Trwając jeszcze w radości Bożego Narodzenia, pragnęły opowiedzieć na swój dziecięcy sposób historię przyjścia Pana Jezusa z nieba na ziemię. A wyczekując już na święto babć i dziadków, przygotowały dla nich uroczy upominek w postaci wiersza i piosenki.

Program artystyczny z okazji Imienin Matki Generalnej - 13.12.2021

13 grudnia, w przededniu wspomnienia św. Jana od Krzyża, spotkaliśmy się na terenie przedszkola, by wspólnie złożyć życzenia imieninowe Matce Generalnej Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi – s. Janinie. Świętowanie rozpoczęliśmy programem patriotycznym w wykonaniu Starszaków. Potem były serdeczne życzenia i urocze upominki od przedszkolaków. Zapewniliśmy Matkę o naszej pamięci w modlitwie.

Jasełka, gr. Pszczółki - 20.12.2021

Po raz ostatni w swojej przedszkolnej karierze Starszaki zaprezentowały dobrze już znaną sobie historię narodzin Pana Jezusa. Słowa okrasiły pięknymi tańcami i grą na instrumentach, dzięki czemu stworzyły wspaniałą atmosferę i wprowadziły zgromadzonych gości w uroczysty, przedświąteczny nastrój.

Niepodległość - Pamięć - 19.11.2021

Dostojnym krokiem poloneza najstarsza grupa naszych przedszkolaków rozpoczęła spektakl mający uświetnić Narodowe Święto Niepodległości. Każda kolejna minuta wypełniona była śpiewem i tańcem. Starszaki nie skupiały się na datach, bo na te przyjdzie pora w szkole, lecz na pokazaniu, że naród przetrwał mimo 123-letniej niewoli. Dowodem na to miały być m.in. tradycyjne kroki kujawiaka, poleczki czy mazura, które dzieci mogły zaprezentować swoim rodzicom wyłącznie dzięki determinacji minionych pokoleń. Na koniec wybrzmiały jakże znaczące słowa piosenki Kocham Cię, Polsko!