Przedstawienia dziecięce

Zabawa w teatr, to doskonała edukacja 

Zakończenie roku przedszkolnego - gr. Pszczółki - 24.06.2021

Nasze Średniaki są już zaprawione w bojach scenicznych. Wierszem i piosenką żegnały odchodzący rok przedszkolny. Dokonały także artystycznego podsumowania swojej wytrwałej rocznej pracy. Tak wiele nauczyły się w ciągu tych ostatnich miesięcy…

Zakończenie roku przedszkolnego - gr. Motylki - 23.06.2021

To pierwsze podsumowanie roku przedszkolnego w wykonaniu Motylków. Kiedy ten rok minął? A tyle się w tym czasie wydarzyło… Nowi koledzy i koleżanki, nowe umiejętności i odkrycia… Wszystko takie ciekawe! Choć chwilami łatwo nie było, Maluchy z uśmiechem zakończyły pierwszy rok pobytu w przedszkolu i z wielką radością powitały wakacje, które już tuż-tuż.

Pożegnanie Starszaków - 18.06.2021

Ledwo trzy lata temu Biedroneczki przekroczyły progi naszego przedszkola, a już czas ruszać dalej. Wyposażone w wiedzę i umiejętności, a nade wszystko w dziecięcy entuzjazm będą nadal – tyle że już w nieco innej scenerii – gonić własne marzenia, szukać swojej drogi i odkrywać tajemnice świata. Pasja, z jaką wystąpiły w finałowym przedstawieniu, wprawiła nas w zachwyt i dała nadzieję, że we wrześniu odważnie wkroczą w życie szkoły.

Dzień Mamy i Taty w Biedronkach - 31.05.2021

Najlepsze dla miłości klimaty są blisko mamy i taty!

Chcąc uczcić Dzień Mamy i Taty, Starszaki przygotowały radosny spektakl o życiu rodzin – nie tylko ludzkich! Uzależniając ich dzietność od pracowitości kukułki, wspólnie z granymi przez siebie postaciami planowały i liczyły dzieci, a nawet doszukiwały się istotnych podobieństw między potomstwem a rodzicami. Wymieniając zaś między sobą zabawne dialogi, przedszkolaki dowiodły, że mają świadomość, jak ważne są dla swoich rodziców.


Dzień Mamy i Taty w Pszczółkach - 27.05.2021 

Dzieci zaprezentowały przedstawienie pod tytułem „Kopciuszek”, śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki. Były wspaniałe! Swoim słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć, cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie a także za mądrość i ojcowski autorytet. Dzieci dla rodziców miały również przygotowane własnoręcznie prezenty, które cieszyły nie tylko oko ale przede wszystkim serce każdego rodzica.

Dzień Mamy i Taty w Motylkach - 26.05.2021

"Mamo, Tato, dziś wszystkie dzieci niosą dla Was życzeń bukiecik
serduszka gorące, kwiatuszki pachnące, co wyrosły na naszej łące"
Choć jeszcze niepewnie i trochę nieśmiało dzieci z grupy "Motylki" - recytowały, śpiewały i tańczyły na scenie dla swoich kochanych Rodziców. W ten sposób wyraziły swoją ogromną wdzięczność i miłość do Nich. Z wielkim zaangażowaniem przygotowywały też upominki na ten wyjątkowy dzień. Kochani Rodzice! Niech Maryja - Mama z Nieba
wyprasza Wam wszystko, czego potrzeba!

Czas na herbatkę z Babcią i Dziadkiem

Każdego roku Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy uroczyście i tłumnie. Jeszcze w ubiegłym roku nasza sala gimnastyczna pękała w szwach. Poruszenie było ogromne. W tym roku okoliczności zmusiły nas do pewnych korekt… Z niedogodności postanowiliśmy jednak uczynić atut. Spektakl grany na żywo rządzi się własnymi prawami, zaś konwencja Teatru Telewizji pozwala uzyskać najwyższy poziom artystyczny. A my przecież mierzymy wysoko! Każda z grup przygotowała piękny program, który dzięki repleyom uczyniliśmy jeszcze piękniejszym. Mamy nadzieję, że brawa w domowych zaciszach rozbrzmiewają do dziś…

Jasełka

Tegoroczne przedstawienia przygotowywane przez dzieci z uwagi na panującą pandemię przypominają nieco teatr telewizji. Nasze przedszkolaki sprostały temu wyzwaniu naprawdę wyśmienicie. Ochoczo i uroczo wystąpiły przed kamerami, aby świąteczny czas, który wkrótce nadejdzie, umilić swoim bliskim okolicznościowymi wierszami, kolędami i pastorałkami.

Polska mój dom

W całym kraju kulturalny lockdown, a u nas PREMIERA!!! Mimo zdecydowanie niesprzyjających okoliczności udało nam się nie tylko poczuć ducha Święta Niepodległości, ale także wspólnie świętować odzyskaną ponad sto lat temu wolność. Program artystyczny przygotowany przez Starszaki był ukoronowaniem szeregu zajęć związanych z tematyką patriotyczną, utrwalających naszą wiedzę o symbolach narodowych i wydarzeniach historycznych, które stanowią część polskiej tożsamości narodowej. Widownia dopisała składem, formą i jakością swojej postawy. Wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego”. Było podniośle, wzruszająco, po prostu pięknie… Mamy nadzieję graniczącą z pewnością, że rozbudziliśmy w naszych przedszkolakach uczucia patriotyczne i przekonaliśmy je, że wolność jest tą wartością, o którą zawsze warto walczyć.