Wzrastanie w wierze


Zbawienie  zawsze  wymaga  naszej  współpracy


św. Zygmunt Szczęsny Feliński

Drodzy Współpracownicy,
Rodzice i Przyjaciele naszego przedszkola!


Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, a więc i  Wasze Siostry z przedszkola,  trwamy w roku  jubileuszowym swojego Założyciela - 2oo. Rocznica Urodzin Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego /1.11.1822-1.11.2022/.
Z tej okazji w ciągu najbliższych miesięcy będą organizowane prelekcje, spotkania, a także czuwania modlitewne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej refleksji nad duchową sylwetką  tego WIELKIEGO ŚWIĘTEGO POLAKA.
Kaplica domu generalnego, i nasze serca są dla Was otwarte. 

ZAPRASZAMY NA JUBILEUSZOWE SPOTKANIA ZE ŚWIĘTYM ZYGMUNTEM SZCZĘSNYM FELIŃSKIMKażde spotkanie rozpoczynamy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia

Spotkanie 1: sobota 22 stycznia 2022 r.

Spotkanie 2: sobota 19 lutego 2022 r.

Spotkanie 3: sobota 19 marca 2022 r.

Spotkanie 4: sobota 23 kwietnia 2022 r.

Spotkanie 5: sobota 21 maja 2022 r.

Spotkanie 6: sobota 18 czerwca 2022 r.

Spotkanie 7: sobota 24 września 2022 r.

Spotkanie 8: sobota 22 października 2022 r.

Spotkanie 9: sobota 19 listopada 2022 r.

Drodzy Rodzice, Przyjaciele naszego przedszkola!


 Życzymy głębokiego doświadczenia  ŻYWEJ OBECNOŚCI ZMARTWYCHWSTAŁEGO PANA.
Pełnego pokoju i radosnego świętowania!
Z darem modlitwy
Siostry Rodziny Maryi i Pracownicy Przedszkola

Pokój Wam!


Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!»  A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. (J, 20, 19-20)


Wielkanocny pacierz

ks. Jan Twardowski

Nie umiem być srebrnym aniołem –
Ni gorejącym krzakiem –
Tyle Zmartwychwstań już przeszło-
A serce mam byle jakie.

Tyle procesji z dzwonami –
Tyle już alleluja –
A moja świętość dziurawa
Na ćwiartce włoska się buja.

Wiatr gra mi na kościach mych psalmy –
Jak na koślawej fujarce –
Żeby choć papież spojrzał
Na mnie – przez białe swe palce.


Żeby choć Matka Boska

Przez chmur zabite wciąż deski –
Uśmiech mi Swój zesłała
Jak ptaszka we mgle niebieskiej.

I wiem, gdy łzę swoją trzymam
Jak złoty kamyk z procy –
Zrozumie mnie mały Baranek
Z najcichszej Wielkiej Nocy.

Pyszczek położy na ręku –
Sumienia wywróci podszewkę –
Serca mojego ocali

Homilie wygłoszone przez ks. prof. dr hab. Krzysztofa Pawlinę, Rektora Akademii Katolickiej w Warszawie,  w Kościele Św. Krzyża w Warszawie podczas Mszy św. o godz. 9:00, transmitowanej przez Program 1 Polskiego Radia. Źródło: AKW - Akademia Katolicka w Warszawie

Drodzy Rodzice
i Przyjaciele naszego przedszkola!


DZIĘKUJEMY
za włączenie się w zbiórkę darów!
W piątek, 18 marca rzeczy ruszą w podróż na Ukrainę.

„Niech pokój Boży, łaska Jego i błogosławieństwo towarzyszą wam zawsze i wszędzie”

(z Pism św. Zygmunta Sz. Felińskiego - 1890).
Kochani
Jest trochę czasu, aby napisać kilka słów.  Na dziś mieszka u nas 80 osób w tym 40 dzieci. Wszyscy uciekli przed wojną ze wschodniej Ukrainy. Niektórzy z nich mieszkają dwa tygodnie, niektórzy 3 dni, każda rodzina to inne przeżycia, rozstania i dramaty związane z wojną - smutne i przerażające… Życie w naszym domu w Sanktuarium Matki Bożej w Bołszowcach podlega regułm: jest ekipa kucharzy, są dyżury w zmywaniu i nakrywaniu po posiłkach, sprzątanie korytarzy, obsługa pralek i ekipa majsterkowiczów. Dzieci biorą udział w lekcjach zdalnie, męskie grono wykonuje wiele prac porządkowych wkoło klasztoru i kościoła. Prowadzona jest również katecheza. Staramy się aby ich obecne życie było w miarę jak najspokojniejszym. Nie byłoby to możliwe bez WAS. Bardzo serdecznie pragnę podziękować WSZYSTKIM dobrym ludziom którzy nas wsparli rzeczowo i finansowo. Dziękuje Bogu za WAS że postawił na mojej drodze, tym znanych i mniej znanych…. mojej rodzinie, rodzeństwu i ich znajomych, przyjaciołom i ludziom dobrej woli. Mojej zakonnej rodzinie i wspólnotom parafialnym w których posługiwałem. Niech PAN obdarzy was pokojem (wiadomość od o. Michała).
 

Drodzy Rodzice i Przyjaciele naszego Przedszkolna, 


serdecznie prosimy o włączenie się w przedszkolną akcję charytatywną


dla klasztoru Ojców Franciszkanów na Ukrainie, u których chronią się uchodźcy ze wschodniej części Ukrainy
Lista aktualnie potrzebnych artykułów
- szczoteczki do zębów
- pasty do zębów
- szampony
- mydła (w kostce, płynie)
- papier toaletowy
- żel do wc
- kostki do wc
- środki czystości do mycia umywalek/pryszniców, typu Cif
- płyn do naczyń
- proszek do prania
CHEMIA - Każda ilość
Jeżeli ktoś ma możliwość to potrzebne także:
- mop z wiadrem 2 szt
- suszarka rozkładana na pranie (solidniejsza)
- czajniki elektryczne 3 szt

DANE DO PRZELEWU:
Fundacja Brat Słońce
Nr konta: BNP Paribas Bank Polska S.A.
80 1600 1013 1849 4935 4000 0008
w tytule: Bolszowice
Wszystkie dary przynosimy do przedszkola, składamy je na parterze, w pokoju przy kancelarii, do przygotowanych pojemników.

ZBIÓRKA POTRWA DO ŚRODY 16.03. WŁĄCZNIE

Już teraz dziękujemy za wszystkie dary:)

Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje.

Św. Jan Paweł II

Minął rok, odkąd w naszym przedszkolu powstała pierwsza Róża Różańca Rodzin. Należą do niej zarówno rodziny dzieci, jak i kadry naszej placówki, które wspierają się modlitwą. We współczesnym świecie tak bardzo potrzeba nam zawierzenia Maryi i powrotu do wspólnej modlitwy w domach, aby dawać świadectwo wiary i miłości do Boga dzieciom. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę, by w ten sposób chronić swoich najbliższych pod płaszczem Maryi – naszej Niebieskiej Wszechpośredniczki Łask.

WSCHODZIE, BLASKU ŚWIATŁA WIECZNEGO
I SŁOŃCE SPRAWIEDLIWOŚCI,
PRZYJDŹ I OŚWIEĆ SIEDZĄCYCH W CIEMNOŚCIACH I MROKU ŚMIERCI

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 7.30 do 19.00 do kaplicy Sióstr Rodziny Maryi. Wejście od ul. Żytniej


NA CZYM POLEGA IDEA DOSKONAŁEJ KOBIECOŚCI WEDŁUG EDYTY STEIN

Święta Gianna Beretta Molla

Każde powołanie jest powołaniem do macierzyństwa, fizycznego, duchowego, moralnego. Bóg złożył w nas instynkt życia. Kapłan jest ojcem, siostry zakonne są matkami, matkami dusz. Biada tym młodym ludziom, którzy nie przyjmują powołania do rodzicielstwa. Każdy musi przygotować się do własnego powołania: przygotować się aby być dawcą życia przez poświęcenie jakiego wymaga formacja intelektualna; wiedzieć, czym jest małżeństwo "sacramentum magnum"; poznać inne drogi; kształtować i poznawać własny charakter.

WARTOŚĆ ŻYCIA LUDZKIEGO

Świadoma i dobrowolna decyzja pozbawienia życia niewinnej istoty ludzkiej jest zawsze złem z moralnego punktu widzenia i nigdy nie może być dozwolona ani jako cel, ani jako środek do dobrego celu. Jest to bowiem akt poważnego nieposłuszeństwa wobec prawa moralnego, co więcej, wobec samego Boga, jego twórcy i gwaranta; jest to akt sprzeczny z fundamentalnymi cnotami sprawiedliwości i miłości.
Nic i nikt nie może dać prawa do zabicia niewinnej istoty ludzkiej, czy to jest embrion czy płód, dziecko czy dorosły, człowiek stary, nieuleczalnie chory czy umierający. Ponadto nikt nie może się domagać, aby popełniono ten akt zabójstwa wobec niego samego lub wobec innej osoby powierzonej jego pieczy, nie może też bezpośrednio ani pośrednio wyrazić na to zgody. Żadna władza nie ma prawa do tego zmuszać ani na to przyzwalać. (Evangelium vitae, 57)

Z NAUCZANIA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny. Człowiek już w łonie matki należy do Boga, bo Ten, który wszystko przenika i zna, tworzy go i kształtuje swoimi rękoma, widzi go, gdy jest jeszcze małym, bezkształtnym embrionem, i potrafi w nim dostrzec dorosłego człowieka (...)" Evangelium Vitae, 61 

"Żadna okoliczność, żaden cel, żadne prawo na świecie nigdy nie będą mogły uczynić godziwym aktu, który sam w sobie jest niegodziwy , ponieważ sprzeciwia się Prawu Bożemu, zapisanemu w sercu każdego człowieka (...)" Evangelium Vitae, 62 


"Kościół broniąc prawa do życia odwołuje się do szerszej, uniwersalnej płaszczyzny obowiązującej wszystkich ludzi. Prawo do życia nie jest tylko kwestią światopoglądu, nie jest tylko prawem religijnym, ale jest prawem człowieka". Kalisz 4 VI 1997 r. 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem (...) jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka". Nowy York 2 X 1979 r. 

"I życzę, i modlę się o to stale, ażeby rodzina polska dawała życie, aby była wierna świętemu prawu życia". Nowy Targ 8 VI 1979 r. 

"Walczcie, aby każdemu człowiekowi przyznano prawo do urodzenia się... Nie zniechęcajcie się trudnościami, sprzeciwami czy niepowodzeniami..." 

"Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać - oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi". 

"Trzeba więc najpierw zmienić stosunek do dziecka poczętego. Nawet jeśli pojawiło się ono nieoczekiwanie, nigdy nie jest intruzem ani agresorem. Jest ludzką osobą, zatem ma prawo do tego, aby rodzice nie skąpili mu daru z samych siebie, choćby wymagało to od nich szczególnego poświęcenia."

KIERUNEK NIEBO

Projekt Duszpasterstwa Kobiet Konferencji Episkopatu Polski