Warsztaty mały architekt

 

Morbi in sem

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Donec odio. Quisque volutpat mattis eros. Nullam malesuada erat ut turpis. Suspendisse urna nibh, viverra non, semper suscipit, posuere a, pede.

10.03.2023

Umiemy już wznosić pojedyncze budowle, nadszedł więc czas stworzyć miasto. Najpierw każdy z nas starał się na swojej planszy zbudować wskazane przez Pana Kreatka konstrukcje. Nie było to łatwe – budowla niedbale zaprojektowana szybko zmienia się w kupkę gruzu. Nie traciliśmy jednak inżynieryjnego zapału i szybko wdrażaliśmy plany naprawcze. Na koniec wspólnie zaplanowaliśmy i zorganizowaliśmy w prosty sposób przestrzeń miejską, m.in. ulice czy przejścia i kładki dla pieszych.

31.01.2023

Czy z prostokątów można stworzyć koło? Skąd pomysł, aby do Koloseum prowadziło aż 80 wejść? Dlaczego Krzywa Wieża jest krzywa? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi wspólnie z Panem Kreatkiem. Zdobytą wiedzę przekuwaliśmy w czyn, wznosząc budowle zgodnie ze sztuką architektoniczną.

8.12.2022 r.

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… I w związku z tym każdy z nas chce być pomocny. Sprytne rączki i kreatywność są w okresie przedświątecznych przygotowań na wagę złota, więc każdą chwilę staramy się dobrze wykorzystać. Pan Kreatek pokazał nam, jak spakować drobne upominki, skonstruować choinkę, a także jak ozdobić wszystko pięknymi gwiazdkami. Zrobiło się bardzo nastrojowo…


24.11.2022 r.

Tym razem próbowaliśmy znaleźć odpowiedź, czy do stworzenia kwadratu zawsze potrzebne są cztery klocki oraz dlaczego każdy z nas układa drewniane elementy w inny sposób, a mimo to zadanie wykonane jest zgodnie z poleceniem Pana Kreatka. Każdy też mógł wznieść wieżę równą sobie. Dużo było przy tym emocji, bo nie wszystkie wzniesione zostały z równą precyzją, co zdecydowanie wpływało na trwałość budowli.

28.10.2022

Po raz pierwszy w tym roku uczestniczyliśmy w warsztatach Małego Architekta. Projektując, a następnie wznosząc nasze pierwsze budowle pod czujnym okiem Pana Kreatka, musieliśmy się wykazać nie tylko znajomością podstaw matematyki, lecz także zmysłem estetycznym, inicjatywą i umiejętnościami organizacyjnymi. Na pierwszy ogień poszły podstawowe konstrukcje geometryczne, takie jak trójkąty czy krzyże, będące punktem wyjścia do stworzenia piramidy, a nawet wieży Eiflla.