Warsztaty mały architekt

 

07.03.2024

29.02.2024

04.01.2024

30.11.2023

12.10.2023

14.09.2023

Pan Kreatek pierwsze w tym roku warsztaty małego architekta rozpoczął od testu diagnostycznego. Sprawdzał naszą wiedzę teoretyczną i praktyczną, a dziury w pamięci poczynione przez wakacyjny wiatr wypełniał na bieżąco, tworząc z nami stare i całkiem nowe budowle. A wszystko odbywało się w atmosferze pracy, porządku i dyscyplinie.

29.05.2023

Na naszym przedostatnim spotkaniu z Panem Kreatkiem musieliśmy się wykazać nie tylko wiedzą zdobytą na warsztatach małego architekta. Kluczowe okazały się: umiejętność współpracy w grupach czy uważność na innych pracowników poruszających się po placu budowy. Kiedy przeważała w nas świadomość postawionego celu, kompromis okazywał się czymś niezwykle prostym, a wzniesione mosty łączyły nie tylko dwa miejsca, ale także nas – młodych ludzi.

10.03.2023

Umiemy już wznosić pojedyncze budowle, nadszedł więc czas stworzyć miasto. Najpierw każdy z nas starał się na swojej planszy zbudować wskazane przez Pana Kreatka konstrukcje. Nie było to łatwe – budowla niedbale zaprojektowana szybko zmienia się w kupkę gruzu. Nie traciliśmy jednak inżynieryjnego zapału i szybko wdrażaliśmy plany naprawcze. Na koniec wspólnie zaplanowaliśmy i zorganizowaliśmy w prosty sposób przestrzeń miejską, m.in. ulice czy przejścia i kładki dla pieszych.

31.01.2023

Czy z prostokątów można stworzyć koło? Skąd pomysł, aby do Koloseum prowadziło aż 80 wejść? Dlaczego Krzywa Wieża jest krzywa? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi wspólnie z Panem Kreatkiem. Zdobytą wiedzę przekuwaliśmy w czyn, wznosząc budowle zgodnie ze sztuką architektoniczną.

8.12.2022 r.

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… I w związku z tym każdy z nas chce być pomocny. Sprytne rączki i kreatywność są w okresie przedświątecznych przygotowań na wagę złota, więc każdą chwilę staramy się dobrze wykorzystać. Pan Kreatek pokazał nam, jak spakować drobne upominki, skonstruować choinkę, a także jak ozdobić wszystko pięknymi gwiazdkami. Zrobiło się bardzo nastrojowo…


24.11.2022 r.

Tym razem próbowaliśmy znaleźć odpowiedź, czy do stworzenia kwadratu zawsze potrzebne są cztery klocki oraz dlaczego każdy z nas układa drewniane elementy w inny sposób, a mimo to zadanie wykonane jest zgodnie z poleceniem Pana Kreatka. Każdy też mógł wznieść wieżę równą sobie. Dużo było przy tym emocji, bo nie wszystkie wzniesione zostały z równą precyzją, co zdecydowanie wpływało na trwałość budowli.

28.10.2022

Po raz pierwszy w tym roku uczestniczyliśmy w warsztatach Małego Architekta. Projektując, a następnie wznosząc nasze pierwsze budowle pod czujnym okiem Pana Kreatka, musieliśmy się wykazać nie tylko znajomością podstaw matematyki, lecz także zmysłem estetycznym, inicjatywą i umiejętnościami organizacyjnymi. Na pierwszy ogień poszły podstawowe konstrukcje geometryczne, takie jak trójkąty czy krzyże, będące punktem wyjścia do stworzenia piramidy, a nawet wieży Eiflla.