Warsztaty: mały architekt, mówiące paluszki i inne zajęcia edukacyjne

 

31.01.2023

...

Upominki pod choinką -  8.12.2022 r.

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… I w związku z tym każdy z nas chce być pomocny. Sprytne rączki i kreatywność są w okresie przedświątecznych przygotowań na wagę złota, więc każdą chwilę staramy się dobrze wykorzystać. Pan Kreatek pokazał nam, jak spakować drobne upominki, skonstruować choinkę, a także jak ozdobić wszystko pięknymi gwiazdkami. Zrobiło się bardzo nastrojowo…


Koloseum, Krzywa Wieża - 24.11.2022 r.

Tym razem próbowaliśmy znaleźć odpowiedź, czy do stworzenia kwadratu zawsze potrzebne są cztery klocki oraz dlaczego każdy z nas układa drewniane elementy w inny sposób, a mimo to zadanie wykonane jest zgodnie z poleceniem Pana Kreatka. Każdy też mógł wznieść wieżę równą sobie. Dużo było przy tym emocji, bo nie wszystkie wzniesione zostały z równą precyzją, co zdecydowanie wpływało na trwałość budowli.

Wieża Eiffla i piramidy - 28.10.2022

Po raz pierwszy w tym roku uczestniczyliśmy w warsztatach Małego Architekta. Projektując, a następnie wznosząc nasze pierwsze budowle pod czujnym okiem Pana Kreatka, musieliśmy się wykazać nie tylko znajomością podstaw matematyki, lecz także zmysłem estetycznym, inicjatywą i umiejętnościami organizacyjnymi. Na pierwszy ogień poszły podstawowe konstrukcje geometryczne, takie jak trójkąty czy krzyże, będące punktem wyjścia do stworzenia piramidy, a nawet wieży Eiflla.

Rok szkolny 2021/2022

Zabawy z wykorzystaniem języka migowego -16.03.2022

Wiosna coraz śmielej zagląda w nasze okna. Coraz wyraźniej słychać trele powracających ptaków. Budzące się z zimowego odrętwienia zwierzęta podejmują radosne pląsy. Chcąc im dorównać w radosnym wyrażaniu tęsknoty za słońcem i odgłosami natury, postanowiliśmy rozruszać nasze schłodzone jeszcze ostatnim tchnieniem zimy paluszki. Nauczyliśmy się bezgłośnie opowiadać, jak bocian żabki na wiosennej łące adorował.

Zabawy z wykorzystaniem języka migowego - 12.01.2022

Dzień Babci i Dziadka za pasem. Ucząc się piosenek dla naszych dziadków, pokazaliśmy, że słowa nie są w stanie wyrazić tego, co mamy w swoich serduszkach. Gorące uczucie, jakim ich darzymy, okazujemy całymi sobą – słowem, gestem, wyrazem twarzy… każdym ruchem. Teraz wiemy, jak powiedzieć to bez słów.

Zabawy z wykorzystaniem języka migowego - 24.11.2021

Koniec listopada to najwyższy czas, aby rozpocząć przygotowania do spotkania ze Św. Mikołajem i bożonarodzeniowych występów. Dlatego za pomocą gestu i mimiki pod czujnym okiem pani Bernadety uczyliśmy się ilustrować słowa świątecznych piosenek i pastorałek, wspaniale się przy tym bawiąc.

Zabawy z wykorzystaniem języka migowego - 20.10.2021

Czy paluszki mogą mówić? Nasze przedszkolaki już wiedzą, że jest to możliwe! Wspieranie mowy gestykulacją przyczynia się do tego, że dzieci szybciej mogą się porozumiewać z otoczeniem, co sprawia im wielką radość. Na pierwszym w tym roku spotkaniu z panią Bernadetą nauczyły się opowiadać o tym, co dzieje się w świecie zwierząt jesienią. A że jesień jest wyjątkowo barwną porą roku, to i gesty z każdym ruchem nabierały coraz to głębszych barw.

Warsztaty świec żelowych - 07.05.2021

Już na początku maja postanowiliśmy przygotować upominek dla naszych ukochanych mam, które pod koniec miesiąca będą obchodziły swoje święto. Nasze świece żelowe były jedyne w swoim rodzaju. NIEPOWTARZALNE, bo wykonane przez dzieci wyłącznie według ich własnych pomysłów. WIELOBARWNE, bo przygotowane przez precyzyjne i przemyślane ułożenie warstw barwionego kwarcu, suszonych kwiatów czy kolorowych kamyków. WYJĄTKOWE, bo zrobione na specjalną okazję – Dzień Mamy. ZACHWYCAJĄCE, bo starannie spakowane i z miłością wręczone ukochanym mamom.


Fabryka jajek - tradycje wielkanocne - 18.03.2021

Nie sposób wyobrazić sobie Świąt Wielkanocnych bez pisanek. Możliwości zdobienia jaj jest wiele. Kraszanki, drapanki, nalepianki czy olejanki… te już znaliśmy. Ale malowanie na szkle? Najpierw zapoznaliśmy się z procesem formowania i dmuchania szkła do formy jajka, by zaraz potem przejść do własnoręcznego zdobienia szklanych cudeniek. Po wysuszeniu zapakowaliśmy je w samodzielnie przyozdobione koszyczki. Jakże pięknie będą się prezentować na naszych wielkanocnych stołach…