Warsztaty Mówiące paluszki
i inne zajęcia edukacyjne

Zabawy z wykorzystaniem języka migowego -16.03.2022

Wiosna coraz śmielej zagląda w nasze okna. Coraz wyraźniej słychać trele powracających ptaków. Budzące się z zimowego odrętwienia zwierzęta podejmują radosne pląsy. Chcąc im dorównać w radosnym wyrażaniu tęsknoty za słońcem i odgłosami natury, postanowiliśmy rozruszać nasze schłodzone jeszcze ostatnim tchnieniem zimy paluszki. Nauczyliśmy się bezgłośnie opowiadać, jak bocian żabki na wiosennej łące adorował.

Zabawy z wykorzystaniem języka migowego - 12.01.2022

Dzień Babci i Dziadka za pasem. Ucząc się piosenek dla naszych dziadków, pokazaliśmy, że słowa nie są w stanie wyrazić tego, co mamy w swoich serduszkach. Gorące uczucie, jakim ich darzymy, okazujemy całymi sobą – słowem, gestem, wyrazem twarzy… każdym ruchem. Teraz wiemy, jak powiedzieć to bez słów.

Zabawy z wykorzystaniem języka migowego - 24.11.2021

Koniec listopada to najwyższy czas, aby rozpocząć przygotowania do spotkania ze Św. Mikołajem i bożonarodzeniowych występów. Dlatego za pomocą gestu i mimiki pod czujnym okiem pani Bernadety uczyliśmy się ilustrować słowa świątecznych piosenek i pastorałek, wspaniale się przy tym bawiąc.

Zabawy z wykorzystaniem języka migowego - 20.10.2021

Czy paluszki mogą mówić? Nasze przedszkolaki już wiedzą, że jest to możliwe! Wspieranie mowy gestykulacją przyczynia się do tego, że dzieci szybciej mogą się porozumiewać z otoczeniem, co sprawia im wielką radość. Na pierwszym w tym roku spotkaniu z panią Bernadetą nauczyły się opowiadać o tym, co dzieje się w świecie zwierząt jesienią. A że jesień jest wyjątkowo barwną porą roku, to i gesty z każdym ruchem nabierały coraz to głębszych barw.

Warsztaty świec żelowych - 07.05.2021

Już na początku maja postanowiliśmy przygotować upominek dla naszych ukochanych mam, które pod koniec miesiąca będą obchodziły swoje święto. Nasze świece żelowe były jedyne w swoim rodzaju. NIEPOWTARZALNE, bo wykonane przez dzieci wyłącznie według ich własnych pomysłów. WIELOBARWNE, bo przygotowane przez precyzyjne i przemyślane ułożenie warstw barwionego kwarcu, suszonych kwiatów czy kolorowych kamyków. WYJĄTKOWE, bo zrobione na specjalną okazję – Dzień Mamy. ZACHWYCAJĄCE, bo starannie spakowane i z miłością wręczone ukochanym mamom.

Fabryka jajek - tradycje wielkanocne - 18.03.2021

Nie sposób wyobrazić sobie Świąt Wielkanocnych bez pisanek. Możliwości zdobienia jaj jest wiele. Kraszanki, drapanki, nalepianki czy olejanki… te już znaliśmy. Ale malowanie na szkle? Najpierw zapoznaliśmy się z procesem formowania i dmuchania szkła do formy jajka, by zaraz potem przejść do własnoręcznego zdobienia szklanych cudeniek. Po wysuszeniu zapakowaliśmy je w samodzielnie przyozdobione koszyczki. Jakże pięknie będą się prezentować na naszych wielkanocnych stołach…