Warsztaty "Mówiące paluszki"

 

16.03.2022

Wiosna coraz śmielej zagląda w nasze okna. Coraz wyraźniej słychać trele powracających ptaków. Budzące się z zimowego odrętwienia zwierzęta podejmują radosne pląsy. Chcąc im dorównać w radosnym wyrażaniu tęsknoty za słońcem i odgłosami natury, postanowiliśmy rozruszać nasze schłodzone jeszcze ostatnim tchnieniem zimy paluszki. Nauczyliśmy się bezgłośnie opowiadać, jak bocian żabki na wiosennej łące adorował.

12.01.2022

Dzień Babci i Dziadka za pasem. Ucząc się piosenek dla naszych dziadków, pokazaliśmy, że słowa nie są w stanie wyrazić tego, co mamy w swoich serduszkach. Gorące uczucie, jakim ich darzymy, okazujemy całymi sobą – słowem, gestem, wyrazem twarzy… każdym ruchem. Teraz wiemy, jak powiedzieć to bez słów.

24.11.2021

Koniec listopada to najwyższy czas, aby rozpocząć przygotowania do spotkania ze Św. Mikołajem i bożonarodzeniowych występów. Dlatego za pomocą gestu i mimiki pod czujnym okiem pani Bernadety uczyliśmy się ilustrować słowa świątecznych piosenek i pastorałek, wspaniale się przy tym bawiąc.

20.10.2021

Czy paluszki mogą mówić? Nasze przedszkolaki już wiedzą, że jest to możliwe! Wspieranie mowy gestykulacją przyczynia się do tego, że dzieci szybciej mogą się porozumiewać z otoczeniem, co sprawia im wielką radość. Na pierwszym w tym roku spotkaniu z panią Bernadetą nauczyły się opowiadać o tym, co dzieje się w świecie zwierząt jesienią. A że jesień jest wyjątkowo barwną porą roku, to i gesty z każdym ruchem nabierały coraz to głębszych barw.