Kalendarium wydarzeń

Warsztaty ceramiczne
- rozwój dziecka
poprzez zabawę z gliną

W czasie zajęć dzieci poznają różne rodzaje gliny, jej właściwości, uczą się różnych technik zdobienia i lepienia, szkliwią wykonane i wypalone prace. Tematy są dostosowane do wieku dzieci oraz ich możliwości manualnych. Dzieci robią prace użytkowe (miseczki, doniczki, talerzyki) oraz takie których przeznaczenie czasem trudno jest odgadnąć, ale do ich wykonania użyto nieograniczonej dziecięcej wyobraźni i na pewno mają ogromną wartość dla małego ceramika. Dzieci mają m.in. możliwość ulepienia: zwierzątka, wykonania ozdób świątecznych, które zawisną na choince, zrobienia broszki dla Babci, ramki na zdjęcia dla Taty, kubeczka, z którego Mama może napić się herbaty! Gotowe prace są oczywiście zabierane przez dzieci do domu.

Terminy spotkań:

IX - 18; X - 16; XI - 13; XII - 11; I - 15 i 22; II - 12; III - 19; IV - 16; V - 7 i 28

Warsztaty przyrodnicze
- możemy żyć, bawić się
i uczyć się zgodnie z naturą

Terminy spotkań

30.09.2020 - Zwierzęta gospodarskie - zajęcia na przedszkolnym podwórku z kurami, kaczkami, królikami i kozą.

28.10.2020 - Wszystko o osiołkach

24.02.2021-  Od robaka do ślimaka - na zajęciach będą zwierzęta małe, a nawet całkiem malutkie. Dzieci poznają bezkręgowce: dżdżownice, wije, ślimaki afrykańskie,  świerszcze, drewnojady oraz w zależności od cyklu rozwojowego pachnody, patyczaki lub straszyki.

14.04.2021 -  Egzotyczne czy domowe? Poznajemy ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki