Edukacja i Zabawa

"Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało".
Janusz Korczak

Dzieci najefektywniej uczą się przez zabawę. Dlatego nigdy nie postrzegamy jej w kategoriach straty czasu. Mając świadomość, że dzięki zabawie dzieci zdobywają pakiet kluczowych kompetencji niezbędnych do dalszego rozwoju (takich jak akceptowalne zachowania społeczne, umiejętność panowania nad emocjami czy kreatywność), przywiązujemy wielką wagę zarówno do otoczenia, jak i do organizacji. Dbamy zatem, aby przestrzeń, w której działają nasi podopieczni, służyła ich pełnemu rozwojowi, by była uporządkowana, przyjazna, w zasięgu dziecięcej ręki… By przedszkolaki mogły uczyć się i bawić zarówno indywidualnie, jak i wspólnie. Towarzyszymy też dzieciom w zabawie, by w ten sposób pomagać im stopniowo wydłużać czas skupienia uwagi, a tym samym lepiej przygotować je do nauki szkolnej.