Integracja - spotkania

Uroczystości, wydarzenia, wspólne zabawy  

Pierwsze dni w przedszkolu

"Wszystko jest trudne, nim stanie się łatwe..." Pierwsze dni w przedszkolu są dla nas nie lada wyzwaniem. Poznajemy nowe otoczenie, uczymy się zasad życia w grupie i staramy się być samodzielni. Czas wypełniony mnóstwem zabaw w sali i w ogrodzie płynie szybko. Tęsknimy, ale już wiemy, że tęsknota jest zupełnie naturalnym stanem i najlepszym dowodem miłości.

Rok szkolny 2020/2021

Dzień Dziecka - Dotyk Afryki i Bajkowa Podróż - 1.06.2021

Dnia Dziecka wypatruje co roku każdy przedszkolak. Także nasze odliczały godziny do 1 czerwca. Zwłaszcza że wiedziały, ile atrakcji na nie czeka. Zaczęliśmy z przytupem, a raczej z mocnym uderzeniem w bębny wraz z Rickym Lionem. Potem wybraliśmy się w bajkową podróż z Agencją Artystyczną PRIMA. Próbowaliśmy przechytrzyć bańki mydlane, a kiedy okazało się, że znikają równie szybko, jak się pojawiły, postanowiliśmy wykonać dzieło bardziej trwałe – malowaliśmy farbami na folii. W międzyczasie próbowaliśmy złapać balans dietetyczny, racząc nasze podniebienia rurkami z kremem i popijając sok ze świeżo wyciskanych warzyw i owoców. Wnioskujemy, aby Dzień Dziecka był codziennie!

Warsztaty świec żelowych - 07.05.2021

Już na początku maja postanowiliśmy przygotować upominek dla naszych ukochanych mam, które pod koniec miesiąca będą obchodziły swoje święto. Nasze świece żelowe były jedyne w swoim rodzaju. NIEPOWTARZALNE, bo wykonane przez dzieci wyłącznie według ich własnych pomysłów. WIELOBARWNE, bo przygotowane przez precyzyjne i przemyślane ułożenie warstw barwionego kwarcu, suszonych kwiatów czy kolorowych kamyków. WYJĄTKOWE, bo zrobione na specjalną okazję – Dzień Mamy. ZACHWYCAJĄCE, bo starannie spakowane i z miłością wręczone ukochanym mamom.


Fabryka jajek - tradycje wielkanocne - 18.03.2021

Nie sposób wyobrazić sobie Świąt Wielkanocnych bez pisanek. Możliwości zdobienia jaj jest wiele. Kraszanki, drapanki, nalepianki czy olejanki… te już znaliśmy. Ale malowanie na szkle? Najpierw zapoznaliśmy się z procesem formowania i dmuchania szkła do formy jajka, by zaraz potem przejść do własnoręcznego zdobienia szklanych cudeniek. Po wysuszeniu zapakowaliśmy je w samodzielnie przyozdobione koszyczki. Jakże pięknie będą się prezentować na naszych wielkanocnych stołach…

Zabawa karnawałowa - 2.02.2021

Tegoroczny karnawał zakończyliśmy taneczną imprezą. Jak to na balu przedszkolaków bywa, każdy pragnął choć przez ten krótki czas być kimś innym. W dobie pandemii zdecydowanie największą popularnością cieszyły się zawody służebne. Nie zabrakło zatem: policjantów, żołnierzy, strażaków, ratowników medycznych, pielęgniarek czy… rycerzy. Czas karnawałowych pląsów umilały im liczne księżniczki. Chwilami zdawało się, że wiosna już tuż-tuż, kiedy nagle swym kolorowym skrzydełkiem machnęła jakaś biedronka, motylek czy pszczółka…

Bajecznie było ponownie przenieść się do krainy dziecięcych snów!

Wigilia przedszkolna - 22.12.2020

Święta tuż, tuż... w przedszkolu w każdym zakątku widać, słychać i nawet czuć, że nadchodzą:) Kulminacyjnym wydarzeniem było wtorkowe spotkanie przy wigilijnym stole. Dzieci odświętnie ubrane zebrały się w swoich salach w kręgu aby wysłuchać fragmentu z Pisma Świętego o Narodzeniu Dzieciątka Jezus. Później biały opłatek trafił do każdych rąk i tak szczerze i otwarcie, jak to dzieci tylko potrafią, popłynęły życzenia, które wzruszały obecnych na spotkaniu dorosłych. Teraz czas zasiąść przy odświętnie przyszykowanym stole... W każdej grupie rozbrzmiewał radosny śpiew kolęd. Miło spędziliśmy ten wyjątkowy czas w naszych dużych rodzinach Motylków, Pszczółek i Biedronek.

Spotkanie z Mikołajem i Aniołami 4.12.2020

Każdego roku wszyscy – duzi i mali – z niecierpliwością czekamy na przybycie św. Mikołaja. Tym razem w atmosferę zimowego oczekiwania wprowadziły nas anioły. Całość spotkania przepełniał dobry humor, bo przecież długo oczekiwany gość słynie z niewybrednego dowcipu. Podziękowaliśmy za otrzymane upominki piosenkami specjalnie przygotowanymi na tę okoliczność.

Spotkanie z s. Joanną- misjonarką z RPA

Afrykański ląd to dla przedszkolaków prawdziwa egzotyka. Dzięki s. Joannie, która od kilku lat posługuje jego najmłodszym mieszkańcom, mogliśmy poznać nie tylko rytm dnia naszych rówieśników czy tajemnice żyjących na czarnym lądzie zwierząt. Za sprawą nowoczesnych technologii udało nam się zatańczyć wspólnie z dziećmi. W prezencie otrzymaliśmy oryginalny afrykański instrument, który z pewnością uświetni niejedno nasze przedstawienie.

Piknik integracyjny - 4.10.2020

Dlaczego wszyscy tak lubimy przedszkolne pikniki? Może dlatego, że eliminują wszelkie bariery i stresy (a tych w ostatnim „pandemicznym” czasie było pod dostatkiem), są gwarancją pysznej zabawy i dobrego samopoczucia… A może dlatego, że pozwalają poczuć się częścią wielkiej wspólnoty wychowawczej. Atmosfera pikniku z pewnością sprzyja budowaniu szczerego dialogu poszukującego dobra dziecka…